Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
blad ogolny
Autor Wiadomość
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2005-03-21, 23:50   blad ogolny

Kod:
Could not obtain vote data for this topic

DEBUG MODE

SQL Error : 1030 Got error 28 from table handler

SELECT vd.vote_id, vd.vote_text, vd.vote_start, vd.vote_length, vd.vote_max, vd.vote_voted, vd.vote_hide, vd.vote_tothide, vr.vote_option_id, vr.vote_option_text, vr.vote_result FROM phpbb_vote_desc vd, phpbb_vote_results vr WHERE vd.topic_id = 664 AND vr.vote_id = vd.vote_id ORDER BY vr.vote_option_id ASC

Line : 1051
File : /forum/viewtopic.php

cos takiego mi sie pokazuje kiedy chce wejsc do tematu o stacjach tv ...
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
losiu 
Łoś super ktoś


Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 426
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2005-03-22, 10:51   

Czesc...
Mi się wczoraj to samo pokazało wieczorkiem ok. godziny 22;00;] Ale dałem Odswież i mi się normalnie pokazał ten temat.. Spróbuj tak jak ja wejdz w ten temat jeżeli ci się to pokaze daj Odswież .... Na pewno więcej o tym będzą wiedzieli Administratorzy i Moderatorzy z Ece i 100perem na czele;]

Pozdrawiam...
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-03-22, 13:57   

Blad jest w tematach z ankietami. Nie wiem na razie dlaczego i wczoraj juz nie mialem sily sie za to zabrac. Dzis postaram sie to rozwiazac.
 
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2005-03-30, 02:04   

Kod:
phpBB by Przemo : Critical Error

Error updating sessions table

DEBUG MODE

SQL Error : 1034 Incorrect key file for table: 'phpbb_users'. Try to repair it

UPDATE phpbb_users SET user_session_time = 1112140643, user_session_page = -4 WHERE user_id = 131

Line : 426
File : /forum/includes/sessions.php


i jeszcze cos takiego wyskakuje jak chcialam przejzec profil ktoregos uzytkownika...

w ogole co sie z tym forum dzieje!
ostatnio w ogole nie mozna tutaj niczego napisac, czasami nawet wejsc :( nie wiem czy tylko u mnie tak jest, ale wnioskujac z wypowiedzi innych niektorych osob, to chyba po prostu forum sie 'roztentegowywuje' :(
kilka postow chcialam napisac, i zaden nie zostal nadpisany, bo w czasie gdy je pisalam forum przestalo dzialac :( Ece zrob cos z tym :( :(
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
czubamaluba
[Usunięty]

Wysłany: 2005-03-30, 02:15   

U mnie to samo.... wysmarowalem prywatna wiadomosc a tu buuuu blad :[

W sumie to kilka rady dziennie pojawia sie jakis blad na tym forum ... moze to jakis znak? :wow:
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-03-30, 12:41   

Niedlugo zmienie wersje forum na 1.9 i czesc "bledow" powinna zniknac - szczegolnie te zwiazane z synchronizacja. W razie czego proponuje sprobowac oznaczyc wszystkie posty jako przeczytane, wylogowac sie i zalogowac ponownie, ewentualnie poczekac - wiekszosc to kwestia jednego klikniecia w panelu administracyjnym.

Jesli bedziesz nadal miala taki blad jak wkleilas, to wyslim mi PW z trescia bledu.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-03-31, 01:28   

Rzeczywiscie nie wyglada to ciekawie - od MMP nie pamietam dnia, w ktorym nie byloby chcoby jednego problemu z forum :roll:

Czy jest sposob, zeby wyjasnic, skad biora sie te problemy (brak postow, brak mozliwosci wejscia na forum, bledy przy probie wyslania posta, itp.)? Czy sa to klopoty nieznanej natury i musimy sie do nich przyzwyczaic? :|

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2005-03-31, 11:00   

Dzisiaj natomiast wszystkie tematy mam jako przeczytane, a widzę że jest kilka nowych postów.

No i znowu jakieś braki.

W dziale Katowickim brak całego tematu ze spotkania 29.03.2005.

Brak pod działami moderatorów.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-03-31, 11:15   

Bedzie naprawione, a takze jest spora sznasa ze bedzie lepiej.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-03-31, 18:01   

Co do tematow przeczytanych, wyczyscilem tabele read_history - nie mialo to wiekszego sensu, ale co chwila nastepowalo jej autonaprawianie i szukalem dziury (w calym).

Tematy przywrocilem recznie - szukalem rekordow postow z topic_id tematow, ktorych nie bylo tabeli topics i recznie odpalalem zapytania do mysql'a przez phpmyadmina. Byc moze jakies starsze tematy nie zostaly uwzglednione, ale z nimi to akurat zaden problem ewentualnie bedzie.

Milosz zaproponowal, zeby tymaczosowo usunac wszystkim moderatorom ich zezwolenia i pare innych drobnych poprawek, podejrzewajac niecne dzialanie "kogos". Wkrotce wroci to do normy.

Pojawily sie tez sugestie co do tego, zebym zmienil wersje forum na 2.0. Problem w tym, ze dzis wyszla dopiero finalna wersja 1.9 i praktycznie zaraz po niej 1.9.1 - wole pare dni poczekac i wrzucic sprawdzona juz przez innych wersje.

Bylo tez o dziurach w phpbb - wszystkie znane mi uaktualnienia zostaly zainstalowane, lub odpowiednie pliki zostaly zmodyfikowane.

Problemy jakie ostatnio sie pojawiaja sa dosyc nietypowe. Nie sa to wejscia przez panel administracyjny forum, w logach apache'a nic nie ma, a zmiany nie sa typowe dla wykonywanych przez phpbb. Znikaja pojedyncze rekordy z tabel, jak dzis kilka rekordow z tabeli topics, jednak zupelnie bez powiazania z postami im odpowiadajacymi - one zostaja. Podobnie bylo ze zniknieciem jednego profilu, kiedy wszystkie posty uzytkownika pozostaly.

Osobiscie watpie, zeby chodzilo o wlamania czy dziury w skrypcie, ale na obecna chwile nie wiem czym to jest spowodowane. Mam pewne podejrzenia, ale to sie okaze wkrotce.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-03-31, 20:13   

Biorac pod uwage brak sladow i osobiscie podejrzewam ktorys z exploitow poprzez inserty do bazy sql. Byc moze jest to wykonywane na tyle nieudolnie ze zamiast dac 'hackierowi' hash md5 hasla administratora - psuje baze. To tylko taka moja teoria ;-)

Byc moze warto zastanowic sie nad zainstalowaniem moda phpBB Security. Mozna go sciagnac stad: http://phpbb-tweaks.com/downloads.html

Osobiscie polecam, aczkolwiek jak ktos bedzie chcial zrobic bydlo to i tak sobie poradzi.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-03-31, 20:22   

Cytat:
Biorac pod uwage brak sladow i osobiscie podejrzewam ktorys z exploitow poprzez inserty do bazy sql.
Nie wiem jak to dziala, ale w apache'u nie ma zadnego loga z wykonanym plikiem .php w katalogu /admin - chyba ze "zwykle" maja tego typu "zgolnosci". Sam dostep do bazy z zewnatrz jest zablokowany.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group