Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IV tura IRP
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-04-04, 03:16   IV tura IRP

Ogłaszam oficjalnie start IV tury eliminacji do Internetowej Reprezentacji Polski w Gomoku :)

Będzie to tura nieco różniąca się od poprzednich (chcę być postępowym kapitanem ;) ), więc proszę bardzo wszystkich uczestników eliminacji o uważne przeczytanie tego posta :!:

Przystępujemy do rozgrywek w 8 grupach (A, B, C, Z1, Z2, Z3 oraz K – podzielona na K1 i K2). Jak widać zamiast grupy Z4 (jak planowałem) mamy grupy K1 i K2. Zagrają w nich gracze, którzy nie uzyskali w poprzedniej turze kwalifikacji do grupy KF oraz debiutanci w IRP (podziału na te grupy dokonałem na podstawie wyników poprzedniej edycji oraz kolejności zgłoszeń do IV tury).

W kolejnej turze IRP w grupie A ma grać 10 zawodników. Z tego względu spadnie z niej jeden zawodnik, a awans z grupy B uzyska 3 najlepszych graczy. Takie same zasady (spadek jednej i awans 3 osób) obowiązują w pozostałych grupach, z wyjątkiem Z3 i K1 oraz K2. Z grupy Z3 do Z2 awansują 3 najlepsze osoby, ale nikt nie spadnie. Pozostaną w niej dwie osoby, do których dołączy po 3 najlepszych graczy z grup K1 i K2. Pozostali członkowie tych grup, którzy nie uzyskają awansu do Z3, opuszczą przynajmniej na jedną turę rozgrywki IRP, co jest pierwszą znaczącą nowością. Będą mogły one walczyć o udział w IRP, ale dopiero w VI turze (od tej pory już zawsze spadkowicze z IRP będą musieli przez jedną turę pauzować). Zmiana ta ma zapobiec narastającemu rozproszeniu tych rozgrywek oraz zwiększeniu motywacji graczy :) A zatem po zakończeniu IV tury nowa grupa A będzie liczyła 10 graczy, a pozostałe po 8, co da łączną liczbę 50 zawodników :) Zależnie od ilości zgłoszeń zdecyduję o zasadach dołączania do IRP nowych graczy.

Idąc z duchem czasu postanowiłem wydłużyć czas rozgrywanych partii do 10 minut ;) Pozostałe parametry gry (plansza 15x15, swap, zakaz cofania, stoły publiczne) pozostają bez zmian. Naturalnie przy dłuższym czasie na grę musiałem zmniejszyć ilość partii w jednym pojedynku. Długo się nad tym zastanawiałem i ostatecznie postanowiłem, że każdy pojedynek będzie się składał z 4 gier. Do zdobycia jest zatem 28 punktów. I tu kolejna nowość - za zwycięstwo nadal otrzymujemy po 1 punkcie, natomiast za remis przysługuje 0,5 pkt. (do tej pory remisy nie były brane pod uwagę). Myślałem nad 6 partiami, ale widząc jakie są problemy z rozgrywaniem gier podjąłem taką, choć moim zdaniem nieciekawą, decyzję :(

Każdy ma zatem do rozegrania 7 pojedynków – jako datę zakończenia IV tury proszę traktować 8 maja. Jest zatem pięć tygodni czasu – średnio dwa pojedynki na tydzień. Jako, że nie decydują już o kolejności zwycięstwa a punkty, mogę wprowadzić kolejną zmianę – bonusy punktowe. Nie lubię nikogo karać, ale z chęcią będę nagradzał aktywnych uczestników eliminacji :D Każdy, kto będzie przestrzegał średniej dwóch meczów tygodniowo, dostanie po kolejnych siedmiu dniach punkt bonusowy, czyli łącznie jest do zdobycia pięć dodatkowych punktów :) (oczywiście jeśli ktoś da radę zagrać wszystkie pojedynki w ciągu tygodnia lub dwóch także zarobi pięć punktów, ale będą one naliczane na końcu rozgrywek). A jak pokazują ostatnie wyniki to spora ilość (zwłaszcza wobec zmniejszonej liczb partii), więc chyba warto się starać :) Ponadto ustanawiam 24 kwietnia jako datę kontrolną. Każdy, kto nie rozegra do tej pory przynajmniej 4 pojedynków i nie wytłumaczy się z tego wcześniej w rozsądny sposób, może liczyć się z surowymi konsekwencjami (punkty karne, bądź nawet automatyczny spadek grupę niżej) :( Niestety życie zmusiło mnie do podjęcia podobnych działań, bo przez trzy tury nie dało się w tym względzie zauważyć żadnej poprawy :|

Aktualne składy grup można znaleźć tutaj . Pewne problemy dotyczą debiutantów. Poprawne zgłoszenia nadesłały tylko 4 osoby. Nie chcę jednak blokować możliwości gry interesującym się ta sprawą, ale nie dopuszczonym na razie ze względu na braki w zgłoszeniu. Czekam na ich nadrobienie do środy włącznie – niejaki carlos_tevez (nic nie doszło do mnie na gg) oraz brat Pawella_91 (brak nicka na forum) proszeni są zatem o kontakt. Podobnie Wicherek, który deklarował chęć gry, ale nie nadesłał zgłoszenia. A zatem składy grup K1 i K2 mogą jeszcze ulec rozszerzeniu.

Tutaj z kolei będę starał się na bieżąco dopisywać kolejne wyniki :)

W tym temacie (tylko i wyłącznie) proszę zadawać wszelkie pytania na temat IV tury, IRP, wyników, tabel itp., ewentualnie zgłaszać jakieś nieprawidłowości etc. Oczywiście jak zwykle można mnie też niepokoić ;) w Kurniku (zwłaszcza na nicku scebra), czy gg i poprzez priv na forum :) Błagam tylko o wyrozumiałość i zwracanie się z naprawdę istotnymi kwestiami, bo naprawdę szkoda mi czasu na wyjaśnianie rzeczy, które można bez problemu znaleźć na forum :roll:

Mam nadzieję, że sprawicie mi miłą niespodziankę i ta tura wreszcie przebiegnie sprawnie ;)

Życzę wszystkim powodzenia i samych dobrych gier :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2005-04-04, 13:12   

To ja żeby potem nie było problemu prosze o numer g-g :

madtaza
mattmillera
 
 
Slayer 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 63
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2005-04-04, 15:46   

hehehe masz taka ikonke z dwoma słoneczkami tam jest angsta gg wystarczy ze klikniesz i juz masz potem dodaj do listy tylko tyle pozdro:)
 
 
Chip 

Dołączył: 08 Maj 2004
Posty: 11
Skąd: Głogów
Wysłany: 2005-04-04, 16:59   

Witam.

Nie zgadzam sie z decyzja Angsta, no i coz powiem tu wiecej o co chodzi.
"Ostatnio chęć dogrania brakujących gier można było zaobserwować jedynie u Vince’a, dzięki czemu uzyskał on awans do grupy B (walkowery z Chipem i Mattmillerem oraz zatwierdzony wynik niedokończonego meczu z Royem)."
Tak sie sklada ze ja tez "próbowałem" skataktowac sie z reszta w ferie i wyszło że tylko nie znalazlem Vinca.On niestety jakos obudzil sie w "doliczone" kilka czy kilkanascie dni przed zaczeciem IV tury zagral ile sie dalo i wyszlo jak wyszlo.Ja osobiscie w te dni nei mialem za duzo czasu, Kapitan mial pretensje o to ze wpisalem sie na forum a nie dalem nic znac Vincowi ani nikomu co i jak.No coz niestety bylem "az" 5-10 minut i jakos nie zdazylem.Do tego ja tez pisalem do Vinca w ferie i na forum i na gg o date gry.Takze nie uslyszalem wtedy odzewu z jego strony, wiec moim zdaniem "kwita".
Rozmawialem juz z Angstem i powiedzial ze jeszcze przemysli i da ostatecznie dzis poznym wieczorem odpowiedz na moj apel.

Pozdrawiam

Chip
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2005-04-04, 19:20   

Chip napisał/a:
Do tego ja tez pisalem do Vinca w ferie i na forum i na gg o date gry.Takze nie uslyszalem wtedy odzewu z jego strony, wiec moim zdaniem "kwita".


Nigdy bezposrednio nie zwrociles sie do mnie z propozycja gry czy chociaz ustalenia terminu. Na kurniku spotkac Cie jest bardzo trudno. Twojej wiadomosci na gadu rowniez nie dostalem. Na moje propozycje słane na gadu i mejla nie odpowiedziales.
Nie "obudzilem sie" w ostatnich tygodniach jak twierdzisz, tylko staralem sie grac gry na biezaco jak kogos widzialem na kurniku lub umowilem sie z nim wczesniej na gadu. Problem z grami z Royem nie lezal po mojej stronie, co na pewno pytany potwierdzi.
Jezeli ktos zwracal sie do mnie z propozycja gry lub ustalenia terminu nigdy nie pozostawialem go bez odpowiedzi.
Z mojego punktu widzenia nie mam sobie nic do zarzucenia, jest mi przykro ze taka sytuacja ma miejsce,

Pozdrawiam
 
 
Pavlini 

Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 168
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-04-04, 19:40   

3 mecze w grupie Z1 już zakończone :D

Co do systemu rozgrywek, to sądze, że 6 gier byłoby lepszym pomysłem(wiem Piotrek, że się nad tym zastanawiałeś- może w następnej edycji :) )
Wydłużenie czasu gry do 10 min to jednak świetny pomysł.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-04-04, 19:48   

Według mnie dobry pomysł 4 gry 10 min swap - po następnych już coraz nudniej, więcej monotonni, a teraz jest okey..

Nic nie zmieniać! ;)

W grupie C tylko 2 mecze zakończone (oba moje :P )

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Chip 

Dołączył: 08 Maj 2004
Posty: 11
Skąd: Głogów
Wysłany: 2005-04-04, 19:59   

Szkoda że robiłem od ferii kilka razy format bo z miłą chęcią bym zajrzał do archiwum gg i pokazał że jednak pisałem do Ciebie(może masz włączone nie pokazywanie wiadomosci od nie znajomych).Możliwe ze Angst pamięta jak brałem od niego numery gg tych co z nimi nie gralem (m.in. Twój).Na forum też przynajmniej raz napisałem w temacie III Irp że poszukuje ludzi z którymi nie grałem.Nie chodzi mi o gry z Royem, tylko o walkower który mi przypisano.
Ja także nic nie mam sobie do zarzucenia, grałem kiedy mogłem.

Pozdrawiam.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-04-04, 22:12   

Sprawa jest doscy skomplikowana i caly czas dumam nad jej rozstrzygnieciem. Salomonem raczej nie jestem i dlatego idzie mi to tak ciezko :( Obiecuje najpozniej dzis w nocy dac odpowiedz zainteresowanym :roll:

Do grupy K1 dolaczyl dzis Sik2, a do K2 Gondzio. Olsztynianka zmienila nick na Olsztyniana :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2005-04-04, 22:35   

Kontynuowanie tej dyskusji pewnie nie ma sensu, ale mam jeszcze jeden argument. Ja nie uzyskujac od Ciebie odpowiedzi ani wlasnej propozycji na forum albo na gadu, napisalem o tym tutaj w temacie o III turze irp. Ty natomiast (zakladam ze rzeczywiscie napisales do mnie na gadu, choc ja nic nie dostalem) tego nie zrobiles. Tym samym Angst podjal taka a nie inna decyzje. Wydaje mi sie ze to nie ja tu zaspalem. Mozna sprawdzic moje gry w tej rundzie irp. Gralem 5.02, 21.02, 8.03, 10.03, 31.03. Przez caly okres trwania tej tury staralem sie byc dyspozycyjny, samemu proponowac gry, jak i odpowiadac na propozycje. Ty natomisat zakonczyles swoje gry bardzo szybko bo 27.02. Wszystko byloby chwalebne i w porzadku tylko dlaczego nie skontaktowales sie ze mna, mialbys wszystko z glowy. Moze uznales mnie za najgrozniejszego przeciwnika do awansu :wink: ? Nie chce sie klocic ale wedlug mnie cos krecisz :) .

Pozdrawiam
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-04-05, 00:58   

Przeanalizowałem wnikliwie całą sprawę od początku. Rzecz jest mocno zagmatwana. W zasadzie i Chip i Vince mają poniekąd rację. Aby każdy mógł się zapoznać z tą sprawą zamieszczam garść faktów obiektywnych, którymi ja dysponuję:

5 lutego Vince rozpoczyna III turę. Chip swoje pierwsze pojedynki toczy 16 lutego (nie miał do tej pory rozegranego żadnego meczu, więc spytałem go tego dnia na gg, czy będzie grał w tej turze – akurat toczył walkę z Royem :) )

21 lutego mecze IRP grają oni obaj – Chip między 16.50 a 17.30, a Vince między 22.30 a 23.30. Niestety tego dnia nie udało im się spotkać i stąd cały problem :? Tego samego dnia Chip umieszcza na forum posta (taka była moja sugestia), w którym prosi swoich rywali o kontakt w sprawie dogrania zaległych pojedynków. Dwa dni później prosi mnie o adres mailowy Icarusa i Vince’a (zostały mu do rozegrania dwa pojedynki).

27 lutego mam ostatnie wiadomości na temat Chipa – rozgrywa mecz z Icarusem – pozostaje mu tylko mecz z Vince’m.

Vince uaktywnia się w marcu (8, 10 i 31) nadrabiając zaległości. 13 marca prosi o mail do Chipa, z którym nie może się skontaktować. Ponadto 26 marca wyraźnie pisze na forum (które uznałem za podstawowe miejsce pomocne przy szukaniu odpowiednich terminów, a obowiązek jego przeglądania umieszczony jest w Kodeksie Reprezentanta), że chce rozegrać brakujące mecze, ale w żaden sposób nie może doczekać się odpowiedzi od rywali. Apel ten ponawia 28 marca – nie uzyskuje odpowiedzi, udaje mu się zagrać 4 partie z Royem. Chip 25 marca był na forum, więc odwiedzał je raczej regularnie i powinien chyba odczytać prośbę Vince’a.

Gdy wczoraj podejmowałem decyzję odnośnie tego walkowera, brałem pod uwagę głównie fakty przytoczone w poprzednim akapicie. W ich świetle postanowiłem ukarać walkowerem Chipa, dość długo nad tym myślałem, ale taka była moja ostateczna decyzja.

Nie dziwię się jego rozgoryczeniu – takie rozstrzygnięcie pozbawiło go awansu do grupy B. Nie wiem, czy przy obecnym stanie wiedzy podjąłbym jeszcze raz taką samą decyzję. Może byłaby podobna, a może byłby np. podwójny walkower. Nie wiem także, czy Chip i Vince nie mijają się z prawdą w swoich oświadczeniach (nie mam oczywiście żadnych podstaw żeby im nie wierzyć).

Nie mogę rozszerzyć składu grupy B, bo zburzyłoby to cały system rozgrywek. W tej sytuacji jedynym rozsądnym wyjściem jest mecz barażowy o awans do grupy B pomiędzy zainteresowanymi zawodnikami. To jedyne rozwiązanie tej przykrej kwestii. Rozmawiałem już z Vince’m, który nie widział przeszkód wobec zastosowania takiego rozstrzygnięcia. Czekam teraz na decyzję Chipa (proszę o jak najszybszą deklarację z jego strony). Mecz musi się odbyć w tym tygodniu (najlepiej w ciągu trzech najbliższych dni). Vince proponuje grę od wtorku do czwartku w godzinach między 18.00 a 23.00.

Czekam na odpowiedź Chipa

Przepraszam wszystkich za niepotrzebne kłopoty :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2005-04-05, 07:02   

Chip napisał/a:
Szkoda że robiłem od ferii kilka razy format bo z miłą chęcią bym zajrzał do archiwum gg i pokazał że jednak pisałem do Ciebie.


Czasem się dziwię innym dlaczego przed formatem nie eksportują takich plików jak archiwum gadu, pliki poczty Outlocka czy też "ulubione". :?:

Swoją drogą gadu-gadu nie działa idealnie i nie zawsze wszystko dochodzi stąd wynikają nieporozumienia.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
Chip 

Dołączył: 08 Maj 2004
Posty: 11
Skąd: Głogów
Wysłany: 2005-04-05, 07:24   

Oczywiscie zgadzam sie na baraż.Mi by pasowało od piatku-niedzieli jakis dzien bo mam w te dni wolne.Ale jeszcze zobacze jak wyjdzie z moimi planami.

Pozdrawiam
 
 
 
roy_ 
Klubowicz


Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 281
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2005-04-05, 10:34   

co ma na celu tak szybka chec zakonczenia tej tury eliminacji? z tego wynika ze kazdy miesiac to bedzie tura eliminacji . ja sugeruje uspokoic sie :)

Moim zdaniem te punkty bonusowe to moze spowodowac chora taktyke graczy( ja np sie na tym zastanawialem poniewaz jestem zdania ze wszystko nawet njmniejsze szanse trzeba wykorzystywac) czyli np. ja rozegralem w tym tygodniu juz dwie partie i w sobote zglasza sie do mnie gracz (nie rozegral jeszcze zadnego [pojedybku) i chce grac . Ja sobie mysle przeciez jesli nie zdazy zagrac w ten weekend w pojedynkow to bede punkt do przodu w stosunku do niego :)

co do sprawy chipa i vinca to zastanawia mnie dlaczego moj wynik 3 do 1 z vincem, zostal uznany z koncowy( w tym momencie vince stracil szanse na 4 punkty, bo rozegralizmy tylko 4 partie)

pozdro 600 Roy
_________________
Piwo jest pyszne piwo pic trzeba kto pije piwo ten pojdzie do nieba
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-04-05, 11:47   

Roy nie wiem, czy zauwazyles, ale kazdy narzekal na zbyt dlugie trwanie eliminacji. Co najlepsze, jak sie zapisywales (zastanawiales, czy sie zapisac), to stwierdziles, ze przy takim tempie rogrywania IRP, masz szanse wejsc do A za pol roku :D

Rzeczywiscie sa z pewnoscia osoby, ktore postapilyby jak w przytoczonym przez Ciebie przykladzie. Ale mam nadzieje, ze kazdy przestrzega Kodeksu Reprezentanta i takich ludzi w IRP nie ma. Ponadto jak np. Roy bedzie kunktatorem, to jest jeszcze 6 innych osob, z ktorych ktos rowniez moze potrzebowac meczu i zagrac (jak dla mnie naturalna jest gra nie tylko dla bonusow, ale przede wszystkim w kazdym wolnym czasie, przez co poniekad trafilem do grupy B 8) ). Nie twierdze, ze to system idealny, moze po tej turze bede musial go zmienic. Z jednej strony do zarobienia az 5 punktow, ale moze tylko 5? To sie okaze jeszcze. Z Vince'm zaliczylem aktualny wynik, bo skonczyly sie eliminacje. Jako, ze Chip zlozyl odwolanie, uznalem, ze jedyna sluszna droga bedzie baraz. I w tym momencie nie ma to nic wspolnego z Waszym niedokonczonym meczem.

Chip nie dasz rady zagrac w ciagu najblizszych trzech dni? Daj w miare szybko znac, kiedy bedziesz dostepny W TYM TYGODNIU).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group