Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kodeks Reprezentanta
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-13, 17:11   Kodeks Reprezentanta

Gra dla Reprezentacji Polski stanowi powód do dumy, jest ogromnym wyróżnieniem i nagrodą, zaszczytem, który należy się jedynie najlepszym. Łączy się z prestiżem, popularnością oraz spełnieniem ambicjonalnym.

Do Reprezentacji Polski w gomoku powinni należeć gracze, którzy zasłużyli sobie na to wysokimi umiejętnościami, ale także postawą w trakcie gry i w pozostałym czasie.

Każdy Reprezentant powinien:

- ustalić hierarchię wartości w aspekcie życia osobistego i sportowego,
- być człowiekiem odpowiedzialnym, godnym zaufania, na którym można polegać w każdej sytuacji,
- zachowywać się w sposób wysoce etyczny, zgodnie z powszechnie obowiązującymi w społeczeństwie normami moralnymi, nie tylko w Internecie, ale również w życiu codziennym,
- pamiętać, iż stanowi przykład dla innych,
- być wzorem godnym naśladowania,
- przestrzegać podczas gry zasad fair play - grać samodzielnie, przywitać się przed partią, podziękować za grę i pożegnać się po jej zakończeniu,
- grać zawsze na swoim najwyższym, optymalnym w danym momencie poziomie,
- odnosić się z szacunkiem do wszystkich graczy, niezależnie od poziomu ich gry ani stopnia znajomości,
- wspierać pozostałych graczy i udzielać im, w miarę możliwości, niezbędnej pomocy,
- w razie nieoczekiwanego braku dostępu do Internetu (na okres dłuższy niż tydzień) poinformować o tym Selekcjonera.

Każdy Reprezentant ma obowiązek:

- być lojalnym wobec Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente oraz stosować się do wszelkich poleceń jego władz,
- dbać o dobre imię Reprezentacji,
- traktować sprawy Reprezentacji priorytetowo,
- stawiać się na każde wezwanie Selekcjonera Reprezentacji, o ile nie istnieją żadne obiektywne ku temu przeszkody. W razie ich wystąpienia niezwłocznie powiadomić o tym Selekcjonera,
- interesować się sprawami Reprezentacji, przeglądając forum.gomoku.pl przynajmniej raz w tygodniu (zalecane odwiedzanie codzienne).

Postępowanie niezgodne z Kodeksem może wywołać określone konsekwencje, od upomnienia poczynając, na wykluczeniu z Reprezentacji kończąc.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-13, 20:30   

Generalnie mi sie podoba, zobaczymy jak bedzie z jego egzekwowaniem, gdyz najbardziej nie lubie martwego prawa (jak np. 50km/h w miescie :) )
Dobra robota Piotrek.
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-13, 23:39   

Co rozumiesz przez

- ustalić hierarchię wartości w aspekcie życia osobistego i sportowego,

????????
Cyz jesli jestem poplatanz w wartosciach yzcia osobistego nie mam szans grac w reprezentacji_
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-14, 10:11   

Całość jest w porządku, jednak wyrzuciłbym pierwsze zdanie:
Cytat:
Każdy Reprezentant powinien:

- ustalić hierarchię wartości w aspekcie życia osobistego i sportowego,

A zamiast tego proponuję taką formułkę:

Każdy Reprezentant powinien:

- przestrzegać poniższego kodeksu i kierować się zawsze dobrem Federacji i Reprezentacji.

P.S. lub coś takiego.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-14, 11:16   

Już tłumaczę:

Jeśli jest mecz i obiad u ciotki - idziesz grać dla IRPG.
Jeśli jesteś umówiony z dziewczyną na 16.00, a o 15.00 jest mecz, przekładasz randkę na 19.00 ;)
Jeśli masz komunię dziecka - idziesz na komunię.
Jeśli masz chore serce i wizytę u lekarza - idziesz do lekarza.
Jeśli wieczorem miałeś iść z kumplami na piwo - a jest mecz - przepraszasz chłopaków...

Mam nadzieję, że teraz jest już jasne :)

Pozdrawiam

Angst

[ Dodano: 2004-05-14, 12:18 ]
soul_reaper napisał/a:
zobaczymy jak bedzie z jego egzekwowaniem

Kodeks musi być. Egzekwowanie zależy głównie od Was i kompetencji, jakie otrzymam...
 
 
 
madtaz 

Dołączył: 09 Maj 2004
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2004-05-14, 15:20   

angsy wszystko cacy ale..
jak to tlumaczyles z tym tą dziewczyna.. nie kazda jest taka sama.. moze sie obrazic..
co do obiadu u ciotki przewaznie nie jezdze ale rodzice to jak sie upra to niestety... nie wszystko jest takie proste na jakie wyglada.. przewaznie staralbym sie stawiac.. ale jeszcze mam szkole i zaliczanie itd.. w wakacje to bedzie mnie ciezko dorwac wiec musial bym dac nr komoory i bym musial dostac sms z neta zeby sie stawic :)
pozdro :)
 
 
 
oriental_wind
Gość
Wysłany: 2004-05-14, 18:09   

Oj Piotrku z tym przekladaniem randki to hehehe roznie bywa :)
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-14, 20:50   

Ustalic hierarchie nie znaczy przyjac hierarchie Piotrka. Jak widac on ma taka - jakby mial Gomoku nad komunie dziecka, to nikomu tego narzucic nie moze.

Jesli sie myle Piotrku, to mnie popraw.
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-14, 20:50   

Ja niedawno sie własnie uwolniłem od randkowych obowiązków. Taki ze mnie zagorzały gomokowiec :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-15, 04:31   

Nie bierzcie sobie tej hierarchii do serca. Nie wiem nawet, czy sie z nią utożsamiam...
To były tylko przykłady, które miały służyć zobrazowaniu niezrozumianego punktu Kodeksu :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-15, 10:16   

Angst troszke przesadziles . jak dla mnie to sa w jednym pobozne zyczenia i pustoslowie. widzialbym zamiast tego cos lepiej odnoszace sie do realiow gry na sieci i to w gomoku.
konkretne zasady a niejakies ogolniki

UTRATOS
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-15, 13:57   

utratos napisał/a:
Angst troszke przesadziles . jak dla mnie to sa w jednym pobozne zyczenia i pustoslowie. widzialbym zamiast tego cos lepiej odnoszace sie do realiow gry na sieci i to w gomoku.
konkretne zasady a niejakies ogolniki

Maciek umieść swój Kodeks i ludzie wybiorą. Czekam...
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-03-28, 19:21   Re: Kodeks Reprezentanta

Kodeks Reprezentanta napisał/a:
Każdy Reprezentant powinien:
(...)
- zachowywać się w sposób wysoce etyczny, zgodnie z powszechnie obowiązującymi w społeczeństwie normami moralnymi, nie tylko w Internecie, ale również w życiu codziennym,
- pamiętać, iż stanowi przykład dla innych,
- być wzorem godnym naśladowania

O ile wiem, użytkownik zakon jest reprezentantem, tymczasem:

Reprezentant zakon na nicku thrak na kurniku napisał/a:
lone, przynosisz hańbe Krakowowi (taki stary a taki głupi) ;/////////

co nie wygląda na "zachowywanie się w sposób wysoce etyczny".

W związku z powyższym proszę kapitana IRP, ewentualnie władze Stowarzyszenia, pod którego auspicjami odbywają się rozgrywki IRP, o zastosowanie się do powyższego Kodeksu i przywołanie reprezentanta zakon do porządku, ponieważ:

Kodeks Reprezentanta napisał/a:
Postępowanie niezgodne z Kodeksem może wywołać określone konsekwencje, od upomnienia poczynając, na wykluczeniu z Reprezentacji kończąc.
Ostatnio zmieniony przez Ece 2006-03-29, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2006-03-28, 20:39   

Kolejnym argumentem potwierdzającym brak taktu, wyczucia i jakichkolwiek norm etycznych reprezentanta Polski Andrzeja Z. (alias ZAKON) jest wydarzenie sprzed kilku miesięcy, kiedy to podczas poznańskiego turnieju, sfrustrowany swą tragiczną grą i ograniczoną wyobraźnią (nie potrafię inaczej nazwać nie-wygrania prostego SW) wspomniany wyżej zakon pozwolił sobie na wykrzyknięcie "jak mam grać z takim debilem?". Nie poczułem się urażony, gdyż potrafię zrozumieć, że ludzie są na tyle podli, że uciekają się do najgorszych oskarżeń w obliczu druzgocącej porażki. Nie zmienia to faktu, że w zaistniałej sytuacji jestem zobowiązany do podania tego argumentu do wiadomości publicznej i wykorzystania go jako materiału częściowo obciążającego wyżej wymienionego. Wyrażam jednocześnie głębokie ubolewanie nad faktem, że dochodzi do takich zachowań ludzi, którzy reprezentują nasz kraj w meczach międzypaństowych - to niewątpliwy skandal i blamaż, który negatywnie wpływa na ogólny wizerunek Polski w środowisku gomokowiczów. Przykro mi, że mają miejsce takie incydenty, w pełni obnażające prawdziwe oblicze poszczególnych graczy. Zdaję sobie jednak sprawę, że poprzez powiązania akademikowe nie mam prawa rościć jakichkolwiek pretensji do Andrzeja, gdyż jest on chroniony jako takim immunitetem. Rozumiem to, ale nie rozumiem.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-28, 21:39   

Na wstępie: nie będę wyciągał śmieci i nikogo krytykował, bo to nie ten poziom, ale też nie będę nikogo stronniczo bronił. Ponadto, nie wiem o co dokładnie poszło i dlaczego Zakon ustawił taki, a nie inny opis, ale mogę się domyślać na podstawie fragmentów przeczytanych na głównym czacie kurnika. Moim zdaniem nie ma co wyolbrzymiać sprawy. Zakon zapewne jest skłonny zmienić opis, ale pewnie także ma swoje racje, które jednak wyraża dosyć niefortunnie. Myślę, że tego typu problemy możecie rozwiązywać w gronie kilku zwaśnionych osób, a cytowanie fragmentów regulaminu może się wydawać dosyć nieadekwatne do problemu, gdy posiedzi się na kurniku i poczyta 'wypociny' innych forumowiczów (pomijając fakt, że tylko część należy do stow.).

Jeżeli chodzi o pretensje wyrażone w poście Adika, to śmiać mi się chcę, bo kilka dni temu czytałem jego rozmowę z Ermijo.

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group