Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eliminacje do IRPG
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-14, 13:53   Eliminacje do IRPG

Uwaga!

Od przyszłego tygodnia startujemy z grami eliminacyjnymi do IRPG. Ci, którzy jeszcze nie nadesłali mi formularza zgłoszeniowego, mają czas do końca tygodnia. Później będą musieli czekać na nowe turnieje, które mogą się odbywać dopiero po dość długim okresie czasu, więc proszę nie ociągać się...

Najprawdopodobniej w niedzielę umieszczę tu szersze info na temat sposobu i terminu rozgrywania gier...

Oto kwestionariusz, ktory trzeba wypełnić i wysłać mailem pod piotrek401@o2.pl

1. Imię i inicjał nazwiska
2. Nick reprezentacyjny
3. Nick na forum
4. Miejsce zamieszkania (z podaniem województwa)
5. Data urodzenia (chociaż rok)
6. Zajęcie (uczeń/student/pracujący/bezrobotny)
7. Mail kontaktowy
8. Numer gg

Pozdrawiam

Angst

[ Dodano: 2004-05-17, 15:17 ]
UWAGA!

W tym tygodniu startują gry eliminacyjne do Internetowej Reprezentacji Polski w Gomoku.
Proszę przeczytać ten post uważnie, bo jest dla nas istotny!!!

Lista graczy dopuszczonych do eliminacji umieszczona jest w temu poświęconym temacie.

Nicki do gier eliminacyjnych tworzymy poprzez dodanie do wymienionych powyżej przedrostka "irp_", np. irp_angst...

Gramy nimi TYLKO I WYŁĄCZNIE partie eliminacyjne do Reprezentacji.

System gry:

Eliminacje rozegrane zostaną systemem każdy z każdym. Pojedynek między dwoma graczami składać się będzie z 8 partii. Ustawienia: partia rankingowa, 15x15, 5 min, zakaz cofania, swap.

Aktywacja nicka nastąpi po przesłaniu mi na gg (4871355) informacji, że zrozumieliście zasady. Otrzymacie wówczas hasło do Waszego nicka, które później możecie sobie zmienić. Będzie to Wasz stały nick do gier eliminacyjnych, a w przyszłości być może także reprezentacyjnych. Zaczynamy grać od środy. W tym tygodniu będą to gry spontaniczne :)
Jeśli widzisz kolegę z Reprezentacji wchodzicie nickami irp i gracie 8 partii. Jeśli nie uda się z jakichś względów zagrać 8 gier umawiacie się na najbliższy dogodny Wam termin. Zalecane byłoby nieprzedzielanie takich pojedynków innymi partiami eliminacyjnymi. Zbiorcze wyniki posłużą rozmieszczeniu graczy w poszczególnych drużynach Kadry. Istotna jest liczba zwycięstw i uzyskany ranking. Szczegóły pojawią się prawdopodobnie niedługo, trwa dyskusja. Ale na pewno trzeba wygrać jak najwięcej :) Niestety nie ma przewidzianych anulowań partii ze względu na kłopoty techniczne (jak np. lagi). Ewentualne remisy czy rezygnacje to indywidualna sprawa graczy...

PODSTAWA: gramy tymi nickami tylko mecze eliminacyjne (lepiej nawet tow nie grać w celu uniknięcia pomyłki). Nieprzestrzeganie tej zasady może nawet zakończyć się wykluczeniem z eliminacji... każda nieprzewidziana partia wypaczy bowiem ranking...

Mam nadzieję, że wszystko klarownie wyjaśniłem. Od przyszłego tygodnia grać będziemy prawdopodobnie w wyznaczonych terminach. Na razie spontanicznie :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
madtaz 

Dołączył: 09 Maj 2004
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2004-05-18, 18:53   

oczywiscie partie krootkie a nie long byly by anulowane rezignem badz remisem.. swap moim zdaniem nie jest bardziej profesjonalny.. tylko "beznadziejny" ktos np moze zagrac 8 razy czarnymi ... pry zwyklym pro tez mozna grac nawet jesli gra sie krootkie.. to jest lepsze nic swap.. a pozatym pomylki nie powinny wystepowac w kadrze polski
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-05-18, 20:24   

Też bym wolał PRO (long oczywiście), bo swap mi sie nie podoba i mimo, że już jest niby dobry to nie lubie jak ktoś zagra jedną kropke w jednym rogu drugą w następnym, a trzecią jeszcze gdzieś... potem nie wiadomo jaki kolor wybrać i jak dalej grać (to juz sie troche mija z gomoku). Zaakceptować tą opcje jedynie bym mógł gdyby każdy grał na środku tak jak pro...

Ale cóż, zasady zrozumiałem, więc musze to zgłosić:P
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-19, 01:14   

Madtaz - w 4 partiach na 8 sam wybierasz sobie kolor... Jeśli wybierzesz za każdym razem białe, to znaczy, że przeciwnik jest jednak w gorszej sytuacji na starcie (przynajmniej według Ciebie). Swap będzie prawdopodobnie grany na turniejach "w realu", więc trzeba się powoli wdrażać...

Pozdrawiam

Angst

P.S. Ja też wolę long pro jak na razie ;)
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-19, 09:04   

Piotrek powiedz mi prosze jakimi nickami w końcu gramy? Zgłoszeniowymi, dawnymi z kadry z członem pl, czy tez może jakies nowe zostaną utworzone?
Pozdrawiam
Boreas Mun
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-19, 13:18   

Cytat:
Nicki do gier eliminacyjnych tworzymy poprzez dodanie do wymienionych powyżej przedrostka "irp_", np. irp_angst...

Gramy nimi TYLKO I WYŁĄCZNIE partie eliminacyjne do Reprezentacji.



I wszystko jasne : ))
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-19, 14:06   

Tak jak Kaka napisał (dzięki :) ) rzecz jasna...

CZYTAJCIE INFO UWAŻNIE!!!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-05-19, 14:42   


Witam

Pierwsza rzecz.....

Czy będzie zrobiona gdzieś jakaś lista tzn taka macierz, w której by się umieszczało wyniki, kto z kim grał i z jakim skutkiem? Bo chodzi o to, że by było łatwiej to zoobrazować w jakim stopniu szybkości idą eliminacje to raz a po drugie by się nie pogubić z kim sie juz grało a z kim nie.

Druga rzecz....

Proponuje, by liczyły sie partie zwycięskie, i wtedy na końcu będzie ustalona kolejność, zaczynając od osoby mającej najwieksza ilość zwycięstw do tej co ma najmniej. Dopiero później można wprowadzić taki przelicznik, tzn powiedzmy, że za wygraną partię z najlepszym dostajemy np. 10 pkt , z tym viceliderem np. 9.9 i tak w dół. Oczywiście to tylko kwestia tego przelicznika, bo chodzi o to, że normalny ranking nie jest obiektywny, bo jak ktoś jest sprytny to dobrze wie, że jak nie będzie specjalnie długo grał partii eliminacyjnych, to wtedy będzie więcej pkt zyskiwał gdy będzie grał zaczynając z rankingiem 1200 przeciwko komus co ma 1600. Czy wiadomo wszystkim o co chodzi?

Co Wy na to...

Pozdrawiam.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-19, 14:48   

Wyniki moga byc na przyklad na stronie irpg.gomoku.pl, czy jakos tak.

Co do obchodzenia systemu, to nie ma co patrzec na to jak na kurnik, gdzie kazdy moze wejsc i zrobic co mu sie podoba, bo jak ktos bedzie krecil, to do widzenia. Taka nasza natura, zeby obejsc system, ale to ma byc zabawa jak mysle i nie ma co sie rozdrabniac.
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-19, 15:23   

Trudno się nie zgodzic z Honorem. Ma racje. W pierwszej kolejności powino się liczyć ilość zwycięstw. Przy rówej ilości winów powiniem dopiero decydować rank.
Ilość winów jest w 100% obiektywna, a z rankiem bywa różnie.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-19, 16:07   

Moim zdaniem na początku powinny decydować właśnie zwycięstwa. Ranking będzie pomocny, ale nie powinien być decydujący. Jeśli decyzja będzie należeć tylko do mnie, to tak właśnie się stanie...

Pozdrawiam

Angst

P.S. Oficjalne stanowisko na pewno jeszcze w tym tygodniu.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-19, 16:16   

Ja wolalbym osobiscie aby liczyc nie tyle ilosc zwycieskich partii, ale ilosc wygranych meczow i ewentualnie dopiero potem w przypadku rownej ich ilosci male punkty (czyli ilosc wygranych partii) a na samym koncu dopiero rank. Ale to tylko takie moje przemyslenia.
 
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-05-20, 00:43   


Witam, pozwoliłem sobie zrobić siatkę partii, gdyż strona federacji jeszcze nie ruszyła. Podawajcie Wasze wyniki to będe je zamieszczał codziennie.

http://www.cidernet.pl/~piotr/foty/x.htm

Pozdrawiam.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-20, 17:34   

Uwaga, radze wszystkim graczom dobrze zaznajomic sie z lista graczy bioracych udzial w eliminacjach, gdyz zauwazylem juz podrobki nickow irp_.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-21, 04:01   

Niestety Ustrzyki_dln nie wziął sobie posta Soula do serca i zagrał z jakimś irp_kurnik... Tym samym ranking jego już jest wypaczony... Na szczęście i tak mają decydować zwycięstwa...

Mój apel:

-CZYTAJCIE FORUM UWAŻNIE
-NIE PO TO UMIESZCZAM TU OGŁOSZENIA ŻEBY KAŻDY POTEM I TAK ROBIŁ PO SWOJEMU
-UWAŻAJCIE Z KIM GRACIE, WSZYSTKICH NICKÓW Z IRP NA POCZĄTKU NIE MOGŁEM ZAJĄĆ...

Pozdrawiam

Angst

P.S. Czy to naprawdę tak trudno dostosować się do niezbyt przecież skomplikowanych zasad???
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group