Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eliminacje do IRPG
Autor Wiadomość
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-04, 14:56   

Ja mysle ze z przebiegu dotychczasowych eliminacji mozna wysnuc wniosek iz ich tryb nie jest najlepszy. Po pierwsze przy tak duzej ilosci graczy nie jest mozliwe sprawne i miarodajne ocenienie ich sily. Poniewaz eliminacje rozciagniete sa na okres chyba juz 5 miesiecy (a moze wiecej) to nalezy pamietac ze sila graczy zmienia sie wraz z uplywem czasu. Np ja jestem duzo slabszym graczem niz gdy zaczynaly sie eliminacje, co powoduje ze np moj wynik z puholkiem jest zupelnie nie miarodajny. Niestety nalezy chyba wrocic do modelu selekcjonera, ktory SAM wybiera reprezentacje na podstwawie wlasnej oceny sily graczy, ktorzy zglosili swoj akces, i nastepnie jest rozliczany z wynikow. Jesli pojawi sie presja na selekcjonera aby powolywal innych zawodnikow, lub wyniki beda nie satysfacjonujace, prezes naszej federacji moze selekcjonera zwolnic z zajmowanego stanowiska.
Pozdrawiam Soul
PS. pisze to pod wplywem tego, ze nowi gracze sie zglaszaja, i nie wyobrazam sobie gry w 100 osob kazdy z kazdym
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-10-04, 15:02   

Myślę, że ten temat powoli zaczna zazębiać się z przygotowywanym systemem ligowym. Dokończcie to IRP. Zrobi się ligi (bo faktycznie ciężko grać każdy z każdym), gdzie będą awanse i spadki, a jakiś selekcjoner / kapitan będzie dobierał ekipę na dany mecz.
Chętnie zagram w jakiejś A klasie IRP :D
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2004-10-04, 15:05   

Soul piszesz ciekawie, prawda grać z każdym przy ilości graczy wynoszącej 100 to kiepski pomysł ,ale ... selekcjoner musi dokonać wyboru najlepszych z tych którzy zaapelowali chęć gry w reprezentacji. Więc im więcej osób tym lepiej. Lepiej wybrać powiedzmy 20 graczy o podobnym,wysokim poziomie gry niż 20 graczy z których paru gra na poziomie reprezentacyjnym
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-05, 08:31   

zukole napisał/a:
Soul piszesz ciekawie, prawda grać z każdym przy ilości graczy wynoszącej 100 to kiepski pomysł ,ale ... selekcjoner musi dokonać wyboru najlepszych z tych którzy zaapelowali chęć gry w reprezentacji. Więc im więcej osób tym lepiej. Lepiej wybrać powiedzmy 20 graczy o podobnym,wysokim poziomie gry niż 20 graczy z których paru gra na poziomie reprezentacyjnym


Wiesz zawsze moze sie zdazyc ze selekcjoner bedzie mial swojego 'Rasiaka' ale od tego jest prezes i my kibice/zawodnicy aby taka decyzje oprotestowac i wplynac na jej zmiane. Mnie chodzi o to ze po prostu metoda eliminacji prowadzonych przez kilka miesiecy nie da sie wylonic skladu na nastepne kilka miesiecy. Zawsze sa wachania formy, do tego dochodza inne problemy - np przerwy w grze. Dlatego idealnym rozwiazaniem bylaby liga, ale to nie oznacza ze dla graczy spoza ligi drzwi bylyby zamkniete. Byc moze jesli kapitan/selekcjoner chcialby przyjrzec sie jakiemus ciekawemu graczowi to moglby z nim:
a) sam zagrac
b) poprosic aby zagral z kilkoma graczami bedacymi w kregu zainteresowan reprezentacji

Pozdrawiam Soul
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-10-05, 16:10   

System rozgrywek jest dobry, tylko niestety malo kto do niego dojrzal... Nie ode mnie zalezy, iz niektorzy przez miesiac sie nie pojawiaja w Kurniku... albo nie sprawdzaja forum... Moglbym takie osoby powywalac - fakt. Ale na zakonczenie eliminacji okazaloby sie, ze w IRP zostaly 4 osoby i dostalbym dziesiatki maili, ze: "w kadrze brakuje Gondzia albo Idiotesa, a przeciez oni sa lepsi niz *****, ktory gra...".

Wdrozony przeze mnie system dostosowany byl do ilosci zgloszonych graczy. Gdyby kazdy stosowal sie do moich wskazowek, to rozgrywki bylyby zakonczone przed ostatnim turniejem. Ponadto rozsadne deklaracje checi dolaczenia do IRP dostalem moze od 10 osob, z ktorych kilka pisalo "teraz zaluje, ze zrezygnowalem/nie zapisalem sie wtedy"... Wymieniona liczba 100 graczy jest jak na razie mrzonka.

Nie po to tyle gralismy, zeby nie potraktowac wiazaco wynikow eliminacji. Musialy one decydowac o rozstawieniu i doborze graczy, przynajmniej w kilku pierwszych meczach. Jesli np. Puholek ciagle bedzie sie rozwijal, w koncu na pewno do pierwszej druzyny trafi, a ja zajme sie dbaniem o to, aby on przyszedl na mecz zamiast np. isc grac w pilke z kolegami :roll: (to tylko przyklad).

Oczywiste jest, ze nie bedziemy grali tak wiecznie. Ja chce te eliminacje skonczyc i podsumowac. Juz podczas turnieju w Warszawie podjelismy rozmowy w sprawie reorganizacji rozgrywek IRP. Najciekawsza wydala sie nam propozycja Alicecoopera, wiec bedziemy dazyc w kierunku utworzenia czegos w rodzaju ligi. Nie jest moim zwyczajem wprowadzanie jakichkolwiek zmian bez przemyslenia i przygotowania. Jesli to bledna droga - z checia ustapie miejsca komus z ciekawsza wizja rozwoju i prowadzenia IRP. Wydaje mi sie jednak, ze jak do tej pory nie musze sie niczego ze swoich dokonan (organizacyjnych :wink: ) wstydzic, ale moze nie jestem obiektywny w tej ocenie :?

Czekam na wiecej tego rodzaju opinii na temat IRP!!

Pozdrawiam

Angst

P.S. A Ty Soul nie marudz, tylko napisz lepiej jakiego mam Ci kupic browara :P (nie zapomnialem).
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-05, 19:00   

Hehe nie marudze :P
W sumie racja ze o systemie pozniejszego wylaniania IRP porozmawiamy na turnieju/spotkaniu w Warszawie, a pijam glownie Zywca :)
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-10-05, 21:12   

Przypuśćmy, że jest ktoś, kto potrafi ocenić siłę graczy. Potrafi jeszcze oszacować szanse poszczególnych graczy w walce z czeską albo węgierską czołówką. Co więcej załóżmy, że jest to Polak, który ma bardzo dużo czasu i nie jest to Angst, który zawsze potrafi znaleźć czas. Powiedzmy, że znajdziemy taką osobę - życzę powodzenia - ale mimo to nie sprawdzi się w roli selekcjonera, bo na przykład w trakcie meczu międzypaństwowego w Polsce będzie niskie a na Węgrzech wysokie ciśnienie wpływające na sprawność graczy. Na kogo wtedy zmienimy selekcjonera, który się nie sprawdził? Jeśli znajdziecie kilka osób spełniających warunki na bycie selekcjonerem, to nie ma w ogóle problemu - stanowią oni najlepszą reprezentację.

Długotrwałe eliminacje dają obiektywny materiał do selekcji. A chodzi o to, żeby ciągle się poprawiać, a nie wyrobić sobie status "czołowego gracza" i osiąść w glorii. To, że młody gracz sprawia ostatnio trudności, mimo, że pół roku wcześniej był to chłopiec do bicia oznacza, że właśnie jemu się miejsce w reprezentacji należy. Dlatego eliminacje powiny trwać długo. Powiedzmy 2 lub więcej razy rocznie. Wtedy gracze, którzy się szybko poprawiają w końcu dobiją się.

System działa jakoś, mimo lenistwa niektórych "czołowych graczy", którzy nie wiadomo po co jeszcze trwają w tych eliminacjach. Co więcej znaleźliście sobie wielbłąda, który to wszystko ciągnie (i to naprawdę jest czołowy gracz, szkoda, że ma tak mało czasu, żeby potrenować :) ). Czego jeszcze chcieć???
Ostatnio zmieniony przez Barfko 2004-10-05, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2004-10-05, 21:19   

Nawiazujac do dyskusji o powolaniu ligi/kwestii wylaniania reprezentatow Polski chcialbym zwrocic uwage, iz obecny ksztalt kurnika jest forma ligi, w ktorej punktami jest ranking jako wyznacznik sily. Osoby bedace dluzszy czas na kurniku sa w stanie ocenic jaka sila (rankingiem) dany gracz dysponuje i wybrac najlepszych w chwili obecnej graczy , eliminujac z tego grona osoby z zawyzonym rankingiem. W tym momencie jest to decyzjha arbitralna selekcjonera, jednakze unika sie wtedy dublowania funkcji kurnika.

serdecznie pozdrawiam,
kashon
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-10-05, 21:28   

Co to znaczy zawyżony ranking??? Po czym to poznać???

Można przecież całkowicie legalnie, grając z graczami o podobnym i lepszym poziomie osiągnąć ranking niemalże dowolnie wysoki stosując proste metody kontroli rankingu, w których nikt się nie połapie. Ja potrafię "wbić" kilka nicków całkowicie legalnie na poziom o 100 punktów wyższy poziomu graczy, z którymi mam kłopoty i zajmie mi to 2-3 dni. Żeby takich rzeczy uniknąć trzeba by legitymować graczy... a to już paranoja
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-10-05, 21:51   

Coś mi się wydaje, że panaceum to my nie wynajdziemy (a byłaby szansa na nobla :P ).
Liga swoją drogą się przyda - być może dla niektórych graczy będzie to dodatkowa motywacja.
A selekcjoner (kapitan) będzie decydować:
- na bazie eliminacji IRP,
- może wziąć pod uwagę również ranking,
- jak i wyniki w w/w lidze.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2004-10-06, 14:36   

Ok - to inna propozycja ligi. Cos takiego funkcjonuje juz w goistow- szczegoly tutaj:

Szczegoly LIGI

serdecznie pozdrawiam,
kashon
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-10-10, 11:05   

Wystartujcie wreszcie - chętnie pomogę w organizacji..

Tylko błaaaaaagam.. wystartujcie z tą ligą..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group