Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa opcja w gomoku
Autor Wiadomość
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-05-15, 10:25   

A co by to dało? Przecież do gier towarzyskich mogę sobie zrobić nowego nicka i na jedno wyjdzie.
A jak wyglądałoby to po sześciu miesiącach? Dalej możnaby grać na tym nicku? Jeżeli tak, to taka blokada nie jest właściwie żadną karą...
Radziłbym proponować opcje, które mogłyby być wprowadzone przez Mafa. Wątpię, aby wprowadzał jakiekolwiek "bajery" na Kurnik...
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-05-15, 18:39   

Ja sądzę, że jak już blokować nicka, to na stałe.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-06-05, 09:00   

Fajnie że wprowadzili ustawianie stołu np. 1200+, 1800+. Wolałbym żeby to jednak było precyzyjniejsze. Lepiej by było, aby właściciel stołu mógł sam ustalać minimalny ranking swojego przeciwnika z dokładnością co do 1 punktu. Wpisywało by sie po prostu np. 2123 i nikt by nie wszedł na fotel z niższym rankingiem. Może ten pomysł jest lekko przesadzony, ale ja bym tak wolał - mniej opcji, ale wiecej możliwości. Kto za kto przeciw ???
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
piotruncio 
Zagłębie Sosnowiec


Dołączył: 17 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2005-06-05, 09:31   

opcja jest ok, tylko fotele mogłyby być wygodniejsze
 
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2005-06-05, 16:11   

moim zdaniem to bez sensu. wiekszosc stolow mialaby minimalna wartosc rowna rankingowi zalozyciela.
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-06-05, 16:15   

Czemu, jeśli ktoś ma 2200 a widzi pare osób 1900+ z którymi chciałby zagrać ( a nie chce żeby mu wchodzili 1800 ledwo nabite) to ustawia sobie na 1980 + i po sprawie
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-06-05, 19:31   

Rozumiem ze 1980+ dlatego ze Ty masz 1979? :P

A tak wogole to chyba jednak nie jest dobry pomysl z tym poziomem wejscia na stol. Nie wiem czemu ale niezbyt mi sie podoba ;-) Wolalbym za to przywrocenie sortowania po rankingu w statystykach.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-05, 20:54   

. . .Jest ok, MAF dobrze robi zachowując dystans do nowych opcji (choć mógłby przywrócić stare, zgadzam się Soul)
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-06-05, 21:36   

też brakuje mi tej opcji - sortowania według rankingu w statystykach
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-06-05, 22:24   

Mi rowniez. Moze jak wyslemy duzo maili w tej sprawie, to MAF zrozumie, ze popelnil blad, kasujac taka opcje? :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-05, 23:14   

Jak MAF nie chce się zgodzić na sortowanie, to może niech udostępni ściągnięcie tych statystyk, a każdy sobie w Excelu posortuje, ew napisze się jakiś mały programik w Javie.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-06-06, 17:08   

Czasem sobie tak myslę: " Fajnie by było zrobić gigantyczną bibliotekę Renlib, ze wszystkich partii gomoku". Chętne bym zobaczył taką bazę danych ( ciekawe ile by ten plik zajął miejsca na dysku ). To by było bardzo edukacyjne przedsiężwięcie, choć jak wiadomo - nierealne, ale moze MAF ma gdzie zapisane wszystkie partie gomoku kto wie?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2005-06-06, 17:37   

Ja robilem bardzo gigantyczne biblioteki. Nie ma teoretycznie problemu (od kiedy nowy RenLib dobrze czyta hurtowe zapisy partii na kurniku) azeby zrobic biblioteke wszystkich gier, ale bedzie ona kolosalna.

Najwieksza, jaka zrobilem zawierala kilkaset tysiecy gier i bardzo trudno bylo ja obslugiwac.

Lepszym pomyslem jest robienie bibliotek odpowiadajacych poszczegolnym graczom. Naprawde ciekawych rzeczy sie czlowiek dowiaduje. Dla mnie odkryciem bylo to, ze tzw. blokersi ZAWSZE GRAJA TAK SAMO, a tak zwani schematowcy stosuja bardzo szeroka game ruchow w poczatkowych fazach gry. Jest to paradoks, bo podobno schematowcy graja schematami, a tu prosze, wychodzi, ze to blokersi graja schematami, co horsza caly czas zyja w przeswiadczeniu, ze za kazdym razem cos inaczej robia...
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-06-06, 18:07   

Barfko, prosze o udostępnienie tej biblioteki
P.S. Jak udało Ci sie zgromadzić taką bibliotekę (parę tysięcy gier) ?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-06-06, 18:28   

Jak już o tym mówimy, to ci lepsi mogliby zrobić sobie specjalne nicki do grania np tylko jednym układem. Wtedy nie chodziłoby o nic innego jak właśnie zbudowanie dość dużej biblioteki ruchów bez ślęczenia nad renlibem, a po prostu grając. Wtedy każdy mógłby się zmierzyć z takim gościem, bo wiedziałby, co tamten by mu grał, i wtedy mógły zastosować przeciw niemu jakiś nowy ruch na przykład. Hmmm, nie chce mi się kasować tego postu, więc pisze dalej - właśnie doszedłem do wniosku, że to jednak dość dziwny pomysł, bo przeciwnicy nie grali by przecież ciągle tego samego....Ale może dałoby się wziąć po prostu co drugą gre? hmmm, nie, chyba już lepiej stworzyć biblioteke :] Tak, to by było na tyle.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group