Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa opcja w gomoku
Autor Wiadomość
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-19, 21:05   

jopq napisał/a:
Ciekawe jak to wprowadzi, mogę się domyślać, ale czy chce ktoś się założyć, że to nie jest możliwe?


Chodzi o zmienne IP, serwery proxy, itp.. czy jakieś twoje sztuczki? :P

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-10-19, 21:06   

heheh
no właśnie, załóżmy że w moim akademiku, który ma około 300 osób, każdy gra w gomoku, i ma po 10 nicków. Wtedy, bazująca IP (Ip wewnętrzne nie jest znane, liczy sie tylko brama główna akademika), przy każdym nicku wyświetlało by sie 3000 nicków :)
No ale załóżmy, że większość osób ma indywidualne IP zewnętrzne :)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-19, 22:35   

IP to bzdura... ale, są też inne sposoby identyfikacji i mam nadzieje, że MaF w swoich apletach ich nie wykorzystuje, bo prawdopodobnie miałby każdy mój nick przy nicku głównym w bazie :/ Ja bym tak zrobił :) Albo ban na wszystkie 30 pare pomów - to by bolało, mimo, że już nie wchodze na kurnik :)

IP powinno zostać jako ostateczność dla opa, nic więcej. Moim zdaniem z zakładaniem nowych nicków można walczyć tylko zniechęcając, ale to też może denerwować nowych graczy (kto by chciał grać na szaraku przez np.: miesiąc?).

Mam nadzieje, że ktoś wie o czym pisałem i zdaje sobie sprawę, że i to można raz-dwa oszukać.
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-20, 00:18   

jopq napisał/a:
IP to bzdura... ale, są też inne sposoby identyfikacji [...]


A chodzby MAC sieciowki kiedys kvassek zasadzil mi bana na "IP" za zakladanie nickow z podtekstem kvassowym zmienilem MACa i voila :]

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-10-20, 17:55   

Co myślicie o opcji, polegającej na zakazie rozmów osób oglądających gry, dokładnie tak, jak to jest w turniejach(prywatnych, oficjalnych). Czasami ludziom przeszkadza, jak ktoś komentuje ruchy, albo obraża innych. takie rozwiązanie przydało by sie w Eurolidze.
Co wy na to ?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-10-20, 19:18   

Ermijo napisał/a:
Co myślicie o opcji, polegającej na zakazie rozmów osób oglądających gry, dokładnie tak, jak to jest w turniejach(prywatnych, oficjalnych).


Może i dobry pomysł, ale tylko jeśli ta opcja będzie do wyboru. Tyle, że należy się tez zastanowić, czy tych wszystkich zmian nie jest za wiele i czy to dobrze wpływa na ludzi grających na Kurniku.
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-10-20, 19:30   

Owszem, tych zmian jest ostatnio dużo, w moim mniemaniu nie potrzebnych. Ja by wycofał stoły "chronione", wprowadziłbym ręczne ustawnianie rankingu przeciwnika do gry(np. ustawiamy 4000 i nikt nam nie usiądzie, zapraszenie do stołów było by wyjątkiem, np. zaproszony gracz z rankingiem 1010 mógłby usiąść na dowolnym stole). Wywalając opcję "chroniony", wprowadziłbym opcję "dyskretny" (nie można gadać obserwatorom stołu, tylko graczom).
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-20, 21:16   

Ja bym dodał jakieś kody, np.: GOD MODE i takie tam.
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-21, 00:25   

martin1234 napisał/a:


Tyle, że należy się tez zastanowić, czy tych wszystkich zmian nie jest za wiele i czy to dobrze wpływa na ludzi grających na Kurniku.


A niby jaki to wplywa na ludzi ma miec ilosc opcji? Wg. mnie poprawia to komfort gry. A parametr wylaczania rozmow przy grze jest bardzo ciekawy bo nie kazdy ma ochote sluchac pierdzielenia bandy pajacow co sie zbiegnie na stol.
Mysle ze mozna jeszcze wiele ciekawych opcji wykombinowac na kurniku.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
freitaag 


Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-21, 23:51   

dusksky napisał/a:
martin1234 napisał/a:

Tyle, że należy się tez zastanowić, czy tych wszystkich zmian nie jest za wiele i czy to dobrze wpływa na ludzi grających na Kurniku.

A niby jaki to wplywa na ludzi ma miec ilosc opcji?

Dobrze może wpływać jedynie na starych wyjadaczy Kurnika, którzy urozmaicenie co jakiś czas traktują jako swoiste novum. Jednak są jeszcze pozostali gracze (grajacy od czasu do czasu), ktorym wielość opcji może troche komplikowac zycie, bo zamiast grac beda sie zastanawiac co i jak wybrać. To mowa oczywiscie o skrajnym przypadku. Wedlug mnie na kurniku jest jeszcze troche miejsca dla nowych opcji. Wazne, tak jak mowie, zeby nie przesadzić.

Nie chcialem wyciagac starego tematu, ale widze ze tutaj propozycje zeszly do ogolno kurnikowych, wiec i ja cos skrobnę. Proponuję wprowadzić "status". Zdarza sie ze nie jestesmy obecni duchem w pokoju, bo np. gadamy z kims na gg, wyjdziemy do kuchni. Mysle, ze wprowadzenie czegos w rodzaju "Here" - "Away" mogloby kurnikowców pozbyć kilku problemow :)
_________________
Adna toćka, wtaraja toćka, krasoćka, i jest mardoćka
 
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2005-10-22, 06:59   

Taa czerwony kwadracik z chmurką :D

Mnie tez brakuje sortowania w statystykach według rankingu. Komu to przeszkadzało? :|

Pozdrawiam.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-22, 08:49   

jacol91 napisał/a:
Taa czerwony kwadracik z chmurką


Hehe, Jacol - ja myślę po prostu, że kolor nicka by się zmieniał.. Dotychczas wygląda to mniej więcej tak:

[] jacol91 2387

Gdybyś nie miał ochoty na grę pojawiłoby się "jacol91" tyle że na przykład siwe..
Gdybyś natomiast pragnął gry, "jacol91" byłoby granatowe..

Można kombinować przecież, aczkolwiek pomysł słuszny.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-22, 09:11   

Chcecie zrobic z kurnika GG ? :lol: :lol:
Lepiej pomyslcie za opcjami poprawiajacymi komfort gry a nie takie
pierdoly jak status usera.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-22, 09:17   

Status użytkownika to akurat dodatek bardzo przydatny, który - zapewne - szalenie usprawniłby cały system gier.. Po co bowiem psuć sobie nerwy, kiedy to nikt nie chce grać albo szukać ze świecą odpowiedniego partnera? Będzie jasno pokazane - on chce grać, a on nie..

To, w mojej opinii, zmiania znacznie ważniejsza niż na przykład "1650+".

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-10-22, 10:31   

Propozycja zdecydowanie jedna z lepszych, jakie się ostatnio pojawiły. Czasem rzeczywiście denerwujące jest szukanie partnera do gry, zwłaszcza, gdy na Kurniku siedzi pełno osób, które "nic nie robią".
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group