Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa opcja w gomoku
Autor Wiadomość
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-22, 14:40   

adik napisał/a:
To, w mojej opinii, zmiania znacznie ważniejsza niż na przykład "1650+".

Dla Ciebie tak, ale znajdą się osoby, którym brakowało takiej opcji. Po co komu chmurka, która pojawia się co np.: 2 min ? Ustaw sobie co 2 min. wygaszacz ekranu i zobacz jakie to irytujące. Wystarczy, że wywala po 15 min.

Poza tym można robić wiele innych rzeczy, a nie tylko czekać na przeciwnika, a jak trochę ogra, to zwiać po paru partiach. Jak chce się więcej grać niż czekać, to trzeba samemu rozgrywać z każdym więcej partii, a chmurki i inne cuda nie pomogą. Mnie zawsze irytowało, jak ktoś kończy po np.: 4 partiach.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-22, 14:43   

Jaka chmurka? To symbol z GG, zbyt oklepany, żeby korzystał z niego MAF..

Prostszym pomysłem byłby np. zmieniający się kolor nicków, czy cokolwiek innego - chodzi o to, ze jak ktoś ma ochotę pogadać, to status na to wskazuje, a jeśli ktoś ma wielką ochotę na grę, to też inni o tym wiedzą. Tylko wówczas nie będzie takim problemem szukanie przeciwników.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2005-10-22, 16:20   

Wtedy będzie chyba troche za kolorowo.:)

Pozdrawiam.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-22, 16:34   

Cytat:
Wtedy będzie chyba troche za kolorowo.


Fakt, ale możliwości jest wiele. Najważniejsza jest idea, a ta jest dobra i należy nad nią popracować.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-22, 21:24   

adik napisał/a:
Cytat:
Wtedy będzie chyba troche za kolorowo.


Fakt, ale możliwości jest wiele. Najważniejsza jest idea, a ta jest dobra i należy nad nią popracować.

Pozdrawiam, Adik.


Dla kogo dobra dla tego dobra dla mnie zbyteczna. Zakładam stół i czekam na przeciwnika a nie bede przewijal paskiem w gore i dol by szukac przeciwnika i jeszcze prowadzic z nim konwersacje czy laskawie zagra zemna a i tak moze mnie olac bo moze wlasnie rozmawiac z kims na GG itp.
Znacznie lepsza opcje tak mi sie bynajmniej wydaje jest "nakaz" gry parzystej liczby parii by tepic lamuchow :)

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-10-22, 21:35   

Gomoku i tak zawsze pozostanie tylko zabawą. Jak ktoś chce się pozbyć lamerstwa, niech zacznie grać w renju na 20 minut. :wink:

Fajne jest zapraszanie na prywatne stoły poprzez bezpośredni adres. Przydałaby się jeszcze w grach towarzyskich możliwość wyłączenia liczenia czasu.
 
 
crazy_knight 


Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 68
Skąd: Katowice
Wysłany: 2005-10-24, 11:45   

Mi przydałoby się wprowadzenie ręcznegoi wpisywania rankingów na stole i osoba z takim rankingiem bądź wyższym mogłaby wejść na stół ew. pojawiałby się komunikat: np. "xxx zamieraz usiąść na Twoim stole, czy wyrażasz na to zgode?". Niemożnośc wchodzenia na stół osobom ignorowanym bądź niektóry m pozostałym.
Podoba mi sie opcja z kopiowaniem tekstu, a statusy, które chcielibyście wprowadzić to wielkie G.
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-24, 17:22   

A co sądzicie o algorytmie blokującym piątki?

Dla bardziej pracowitych ciekawą opcją mogłoby być napisanie czegoś, co będzie blokowało i chamsko wymuszało po przeciwnych stronach w ostatnich fazach gry na krótkim czasie. Ile by było użytkowników takiego programiku..., aż nie mogę sobie wyobrazić.

Generalnie im więcej opcji, tym kurnik bardziej mnie odrzuca. Tego nie mogę, tamtego, tu mam za niski ranking, tam za mało dni, ... Może przydały by się jeszcze filtry poprawności składni wpisywanych tekstów, więcej kolorów, granie z graczami co mają np.: przedrostek irp i masa innych bzdur, które z założenia traktują człowieka jak matoła, chama, który wszystkich chce oszukać i obrazić.

P.S.
Nie czytam tego co pisze.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-11-04, 10:55   

jopq napisał/a:
A co sądzicie o algorytmie blokującym piątki?


hmm... piątki juz niczym nie zablokujesz :) (zakładam że miałeś na myśli czwórki)
Po co taki algorytm ? To chyba wyszukiwanie VCF-ów było by lepsze, ale większośc graczy widzi potencjalne Vcf-y. Lepij było by napisać jakiś inteligentny program, który sam by sobie ściągał ruchy z bazy danych, i je analizował, gorsze by wyrzucał, lepsze zapisywał do pliku. Ale to tylko sugestia.
P.S. Warto założyć taki temat na forum, a tak to muszie o tym pisać w tym wątku nie na temat.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-05, 16:54   

@ermijo
Czy wiesz, że aplet nie ma dostępu do zasobów komputera? ORC instalujesz na dysku i gdyby autor chciał, to może Ci rozwalić system kilkoma linijkami. Maf generalnie w tej kwestii nic nie może...
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-11-06, 16:44   

** korzystanie z ogólnego czata jest niedozwolone przed rozpoczęciem turnieju i w czasie jego trwania, jeśli w pokoju przebywa więcej niż 3 osób
LOL
co to ma znaczyć ????? i dlaczego tak, nie potrafię tego zrozumieć
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-08, 14:58   

. . .Dlatego, że gdy są 4 to turniej może się odbyć.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-11-08, 17:31   

Chaosu napisał/a:
. . .Dlatego, że gdy są 4 to turniej może się odbyć.

i co w związku z tym ? To powód, żeby wywalać gadanie ?
Nawet na prive nie można zagadać, jeśli sie nie wciśnie start, gdy pojawi sie okienko o nowej rundzie. Dla mnie to największa porażna ostatnich zmian !
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-11-08, 19:28   

jak dla mnie to narastajaca ilosc opcji i ograniczen co kto kiedy i dlaczego moze zrobic (zagrac) robi sie juz troche groteskowa

przeciez k..... kurnik jest do grania !!!!

a pewnie niedlugo po wlaczeniu wszystkich opcji na stole 1 osoba na 100 bedzie mogla usiasc i zagrac :evil:
_________________
'Gdzie wszyscy mysla tak samo, nikt nie mysli zbyt wiele'
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-11-08, 20:08   

ermijo napisał/a:
Nawet na prive nie można zagadać, jeśli sie nie wciśnie start, gdy pojawi sie okienko o nowej rundzie. Dla mnie to największa porażna ostatnich zmian !
Zostało to wprowadzone celowo i z rozmysłem, chodzi o to, żeby na turnieju ludzie GRALI, a nie gadali czy oglądali partie innych - później runda się kończy i 60 osób nudzi się albo denerwuje, czekając na kogoś, kto nie zaczął równo ze wszystkimi. Jak dla mnie start powinien następować automatycznie i wtedy, jeśli ktoś ma ochotę, niech sobie gada na privie...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group