Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 05:02
Nowy serwer kurnika
Autor Wiadomość
_OLSZTYNIANKA_ 

Dołączyła: 21 Maj 2004
Posty: 106
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2005-05-17, 15:17   Nowy serwer kurnika

Od wczoraj na kurniku mozna przeczytac apel o zbiorce pieniedzy na nowy serwer. Moze Stowarzyszenie przekazaloby na ten cel jakies fundusze? Pozdrawiam
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-05-17, 17:15   

Bardzo dobry pomysł. Na pewno Stowarzyszenie zdobyloby trochę więcej prestiżu w oczach MAFa.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
_OLSZTYNIANKA_ 

Dołączyła: 21 Maj 2004
Posty: 106
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2005-05-17, 17:50   

Własnie o tym samym pomyślałam Adiku;)
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-05-17, 18:01   

Mialem taki temat stworzyc, ale jakos czasu brakowalo ;)

Generalnie Stowarzyszenie jako takie pieniedzy na 100% nie wylozy, bo samo nie ma. Ja bylym bardziej za tym, zebysmy zrzucili sie teraz i przekazali MAFowi troche PLNkow, a jesli ma byc lista darczyncow, to wystepujmy tam jako Stowarzyszenie - zawsze bedzie mozna wiecej cisnac Marka na zmiany dla nas korzystne :] Poza tym i tak jest nam przyjaznie nastawiony, wiec...

Ma ktos pomysl, jak to ogranizacyjnie rozwiazac? W tej chwili to chyba tylko konto Milosza. Na gomoku.pl na pewno byloby info o wspomozeniu kurnika.
 
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2005-05-17, 20:11   

hehe wszyscy znaja sytuacje finansowa stowarzyszenia (albo i nie znaja, wlasnie, jak z tym stoimy?), nie spotkamy sie w tym tygodniu i sie nie zrzucimy, wiec o czym mowa :P
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
nc 

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 297
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2005-05-18, 07:12   

można to rozwiązać np tak: pieniądze przesyłalibyśmy na konto stowarzyszenia, a potem można je wysłać z listem i podpisem "od polskiego stowarzyszenia gomoku..."

troche więcej przez to kłopotów, dlatego pewnie wielu powie że nie warto
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2005-05-18, 09:38   

Chyba będzie prościej w ten sposób - każdy wysyła i jako podpis (darczyńca) daje PSGRiP
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-05-18, 10:53   

Marcinie, pisalem dokladnie o takim rozwiazaniu tylko ciut inaczej to sformulowalem. Glownie dlatego, ze Stowarzyszenie nie posiada wlasnego rachunku bankowego.

Arek ma chyba racje - najprosciej w tytule przelewu podac PSGRiP, chocby obok nicka. Potem napisze sie do MAFa zeby to zsumowal i wyjdzie ;)
 
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2005-05-18, 21:57   

kiedy odbywała się pierwsza zbiórka na serwer kurnika wpłaciłem 50 zł
wtedy kurnik był taki jaki chciałem żeby był, darmowy, bez reklam, były statystyki których teraz już nie ma itd itp
a teraz nie wiem kto bierze pieniądze za te reklamy ale mi sie to nie podoba i nie wpłace ani grosza , pamiętam słowa mafa: "kurnik nigdy nie będzie płatny" a te reklamy to niby co ?

jak macie kase i nie macie co z nią zrobić to wpłaćcie ją na potrzebujące dzieci , ewentualnie na stowarzyszenie a nie nabijacie konta komuś kto już i tak z Was żyje, nie wiem kto i ile bierze za te reklamy ale baner wyświetlany a gadu gadu kosztuje(kosztował) 20000 zł. (dwadzieścia tysięcy zł.) za dzień

może przesadziłem, nie wiem, ale mi się to nie podoba i nie na żaden serwer dla kurnika już nigdy nie wpłacę, chyba ,że nie będzie na nim reklam ;)

pozdrawiam, darek
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-05-18, 22:09   

dragon.katowice napisał/a:
teraz nie wiem kto bierze pieniądze za te reklamy
Kolokacja serwera kurnikowego to wydatek rzedu 8-10 tys zl miesiecznie. Akurat o2 sponsoruje lacza i ma za to reklamy - nie ma niestety nic za darmo.

To ze reklama na GG tyle kosztuje nie znaczy, ze na kurniku tez by tyle kosztowala. Moze MAF probowal dogadac sie z jakas firma, ktora placilaby za miejsce reklamowe i je odsprzedawala, ale tak mysle ma wieksza kontrole nad tym, co i w jakis sposob jest tam reklamowane.

Zreszta te dywagacje nie maja sensu - trzeba by spytac po prostu MAFa.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-05-18, 22:16   

jestem tego zdania co Darek. Na kurniku pojawily sie reklamy . serwery nie bede wlasnoscia dajmy przyjacilo kurnika tylko mafa. nasze stowarzyszenie nie ma kasy na wiele potrzebnych rzeczy. W rozmowie z mafem danwo odbytej maf sugerowal ze przedsiewziercie kiedys mu sie zwroci. zapewne chodzilo mu o kase ( chociaz moze mial cos innego na mysli). Co wiecej rozni uzytkownicy wykonywali dla niego prace za darmo jak np tlumaczenie kurnika na obce jezyki za darmo(moze cos nie poknocilem ale nie sadze)
Jesli maf ma takie dobre serce niech zapisze kurnik fundacji przyjaciol kurnika i niech stanie sie wlasnoscia wspolna skoro wszyscy na to loza i pomagaja.
Co gorsza pisanie ze jest jedynym seriwsem za darmo i sugerowanie w ten sposob ze moze sie to zmienic jak nie dostanie kasy bo bedzie musial skads przeciez ja wziasc zeby kupic sewrwery jest troszke dziwne bo wp tez jest za darmo i gra tam 70% uzytkownikow co na kurniku. w momencie kiedy kurnik stalby sie platny wiekszosc ludzi przeszlaby na wp...
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-05-18, 23:00   

Na reklamy nie bylo rady - chyba ze ktos ma na zbyciu pare tysiaczkow co miesiac. Dlatego nie przemawia do mnie ten argument.

Ze serwer mu sie zwroci, ze zarobi na tym etc. to prawda, ale chyba nikogo to nie dziwi.

Tlumaczenie za darmo... Za teksty w wikipedii tez nikt nie placi i zbieraja pieniadze na serwer.

Nie jest jedynym darmowym. Jest po prostu fajny i go lubimy. Kto chce to wplaci - ja wierze ze MAF nie ucieknie na Majorke ;)
 
 
 
dragon_katowice 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 482
Skąd: katowice
Wysłany: 2005-05-18, 23:02   

MAF nie ucieknia na majorkę , on już tam mieszka ;)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-05-18, 23:08   

Reklamy nie sa takie uciazliwe, a Maf wklada w funkcjonowanie Kurnika sporo sil i serca. Mam nadzieje, ze postapi uczciwie i jak znajde wolna chwile, to cos wplace.

Ale zgadzam sie z Darkiem - nie ma statystyk wielu, a Maf sie z tego nieprzekonujaco tlumaczy. Jako przyklad podam pewna rzecz - jak chcialem sobie ocenic wstepnie jakiegos gracza, to wchodzilem w jego statystyki i sortowalem je po rankingu rywali. Po grach z najlepszymi wyrabialem sobie opinie, a teraz guzik :| Maf napisal mi, ze nikomu to niepotrzebne (?!) - nie pamietam dokladnie, ale taki byl wydzwiek jego maila. Sadze, ze decyduja o tym zupelnie inne przyczyny, a sortowanie wzdluz i wszerz mogloby wrocic :roll:

Pozdrawiam

Angst

P.S. Barca tez wymiekla ;)
 
 
 
nc 

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 297
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2005-05-19, 01:08   

ja tam tych reklam nie mam mu za złe, przecież to nic wielkiego w porównaniu do całoekranowych reklam na serwisach takich jak onet i wp

wątpię żeby Maf na kurniku wiele zarobkował, zresztą 10-20 zł mi nie zrobi różnicy a nowy serwer faktycznie może się przydać

A Barcy to ja się nie dziwię, czemu ma tracić w porównaniu do innyhc klubów grubą kasę, owszem była to pewna tradycja ale konkurencja nie śpi :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group