Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ograć gracza o nicku 'volvo'.
Autor Wiadomość
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-05-25, 23:37   Jak ograć gracza o nicku 'volvo'.

Przedstawiam rozpracowany układ volvo, gracza, który na głównym czacie jest bardzo często nazywany lamą.
Być może jest dumny ze swojego układu z tego, że z zaskoczenia mało kto radzi sobie z czymś takim, a jemu udaje się wygrywać, po czym zazwyczaj ucieka.

Krok po kroku pokazuje Wam jak nigdy nie przegrać z volvo po tym rozpoczęciu i niech ktoś spróbuje inaczej!

Krok pierwszy:
Ten układ to banalna wygrana dla białych.

Po drugie:
W drugim ruchu nie można zrobić wiele - jest pewna niewielka dowolność, ale z niej nie skorzystamy, a swój drugi biały kamień postawimy bezpiecznie tuż obok.
Wytypować inne dobre ruchy jest bardzo prosto, wystarczy znaleść miejsca przeciecia się ukośnych lini wychodzących z obu czarnych kamieni, a następnie zobaczyć, które z miejsc umożliwiają blokade jednej z lini. Chodzi nam tylko o przejecie inicjatywy.


Po trzecie:
Gdy nasz ulubiony gracz postawi swój 3 ruch, a ma 2 możliwości - przeciecia - to my szybko reagujemy prostą obroną, a mianowicie:


-dla ruchu górnego wymuszamy trójką szóstkę i po sprawie, czarne stracą inicjatywę... 10 ruch to tylko jedna z możliwości. Myślę, że dalej już każdy sobie poradzi.
------------------------------------------------------------------------------------------


-dla dolnego musimy znaleść połączenie z przyszłą blokadą wymuszonej trójki, ale jednocześnie sami nie możemy wymusić naszego poziomu (3), bo doprowadzi to do przejecia inicjatywy czarnych, jak z resztą widać, obrona nie będzie już możliwa.

Po czwarte:
Ogrywajcie volvo. :)

Ps. Sam się prosił.
Ostatnio zmieniony przez jopq 2005-05-26, 09:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2005-05-25, 23:46   

albo inna mozliwosc - 4 ruch k7, i jak czarny gra e11, to bialy win na L7.
 
 
 
explorer 

Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 166
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-05-26, 00:25   

Jopq po raz pierwszy przyznam Ci rację :D . Volvo bardzo dużo razy grał ze mną tego opena. Czwarty ruch jest decydujący dla wina białych...

Natomiast co do lamerstwa Volva to stwiedzam iż... szkoda gadać :x

Ps. Volvo - skończ z tym
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-05-26, 01:47   Re: Jak ograć gracza o nicku 'volvo'.

jopq napisał/a:
Przedstawiam rozpracowany układ volvo, gracza, który na głównym czacie jest bardzo często nazywany lamą.
Być może jest dumny ze swojego układu z tego, że z zaskoczenia mało kto radzi sobie z czymś takim, a jemu udaje się wygrywać, po czym zazwyczaj ucieka.

Krok po kroku pokazuje Wam jak nigdy nie przegrać z volvo po tym rozpoczęciu i niech ktoś spróbuje inaczej!

Po czwarte:
Ogrywajcie volvo. :)

Ps. Sam się prosił.


LoL :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Jak dla mnie Najlepszy temat ostatniej dekady :D :D

P.S Cos mi sie obrazki niewyswietlily:> to lokalne zjawisko czy globalne ? :>

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-05-26, 01:59   

Przepraszam, że nie ma obrazków. Kolejny pad boo.pl. Jak ktoś nie wie co to są najgorsze usługi hostingowe to niech tam sobie założy konto - płatne. Poszukam jakiś darmowych ftp-ów.
----
Założyłem na wp. Teraz powinno działać.
----
Dziś rano patrze, a tu przekroczony limit transferu (dzienny? o 9 rano?) - żarty sobie robią. Wrzuciłem na moje szkolne konto :)
Ostatnio zmieniony przez jopq 2005-05-26, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sekta 
Sekcia :D


Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 111
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-05-26, 08:36   

A ja myśle, że volvo chciał się upodobnić do sodama i pokazać, że w zorach grają same lamy
dusksky napisał/a:
Jak dla mnie Najlepszy temat ostatniej dekady
_________________
P0zdr0 :P
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-05-26, 10:07   

Dorzucilem mozliwosc zamieszczania zalacznikow w tym dziale - bardzo fajny temat :D
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-05-26, 11:04   

Jopq, zgadzam się że open volvo powoduje sw białe, ale nie jest to takie proste. Myślę że ruch L6 białymi ( z nadzieją na zrobienie szóstki) jest ryzykowny. Jeśli czarne postawią u góry to sw białe, jeśli natomiast zaczną blokowac od razu (rezygnując z ataku) wygrają czarne !. Tym ruchem blokującym jest J6 czarnych - białe mają mało miejsca na wyprowadzenie sw, a czarne mają juz dwójkę zrobioną w tym bloku. Kiedyś grałem z alicecooperem chyba z 2 godziny - szukaliśmy obrony czarnych - nie znalazłem ( obrony szukaliśmy jeśli białe pójdą na K7) - jednak z wykorzystaniem bandy była to długa gra i wcale nie łatwe sw białych. Jeśli białe pójdą na L6 i czarne zablokują na J6 - jest to całkowicie do wybronienia ( prpgram Fiver nawet sobie sobie nia radzi z wygraną białymi).

Reasumując ogracie volvo, jeśli postawicie na K7 a później w zależności gdzie postawi na dwójkę: jeśli u góry na E11, to stawiamy L7, jeśli postawi u dołu na F6 to dajemy L6 - ten układ to pewne zwycięstwo białych, ale pamiętajcie nie stawiajcie na początku L6 - bo jest obrona czarnych .
P.S. ( w załączniku renlib "jak wybronić czarnymi")
----- Pozdrawiam Ermijo

volvo open.lib
Pobierz Plik ściągnięto 632 raz(y) 1,17 KB

_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-05-26, 11:34   

Ogólnie: jest to typ schematów z 3 ruchem czarnych robiących sobie 2 dwójki (których można wymyślec wiele niekoniecznie takich jak volvo ale opartych na tej samej zasadzie).

Otóż wbrew pozorom ten typ openów nie jest taki głupi :)

Po 1 : mozna umieścic białego koło bandy i wtedy przy odpowiednich układach brak białym miejsca na win.

Po 2 : w niektórych ukladach można także wbrew pozorom zablokowac biale troche podobnie jak blokowane są czarne na początku.

PS. tyle ze opracowanie kiedy zwycięstwo a kiedy przegrana wymaga trochę analizy

PS2. jeśli ktoś powie o volvo lama na podstawie tego układu to raczej sam nią jest.
 
 
hghfd 
Gomoku


Dołączył: 02 Lis 2004
Posty: 72
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2005-05-26, 12:34   

jak stawia 9c 8h 6m to postaw mu i o wybierze biale to stawiaj 7j i po nim potem tylko jeden blok i skonczony
_________________
Wierni Barwom I Tradycji
1938 "STAL" Stalowa Wola


HOOLIGANS
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-05-26, 12:39   

alicecooper napisał/a:


Otóż wbrew pozorom ten typ openów nie jest taki głupi :)

PS2. jeśli ktoś powie o volvo lama na podstawie tego układu to raczej sam nią jest.


Zaden open nie jest glupi jesli sie umie nim grac i jednen gracz niema duzej przewagi nad 2 graczem juz na samym poczatku. Open volvo jest do bani wystarczy zobaczyc dwie jego gry 5 minut zastanowienia i po klopocie.
Volvo jest lama nie z uwagi na open lecz z uwagi na to ze podczas gry nie mysli by grac tylko caly czas cos knuje jaki by tu przekret zrobic.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2005-05-26, 17:58   

Mnie się to otwarcie podoba. Ktoś mi je postawił, a potem sam to stawiałem przez 2-3 dni raz na kilka gier.

Nie jestem żadnym ekspertem, ale wydaje mi się, że pierwszy debiut oparty na zasadzie otwarcia volvo wyprodukował kakarol. Też z dość łatwym SW, ale trzeba było grać ostrożnie.
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-05-29, 16:36   

Co sądzicie o drugim ruchu dla białych na L7? Dla K7 znalazłem obronę.
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-05-29, 20:29   

Alicecooper napisał/a:
Otóż wbrew pozorom ten typ openów nie jest taki głupi


Pewnie, że nie jest głupi. Chociaż jeśli chodzi o tę odmianę, to najlepsza ona nie jest, zbyt łatwie SW.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-05-30, 09:43   

jopq napisał/a:
Co sądzicie o drugim ruchu dla białych na L7? Dla K7 znalazłem obronę.


Chętnie bym zobaczył tę obronę ( Renlib mile widziane ), co do K7 to bardzo ciekawy ruch, ale czarne jeśli myślą o ataku to tylko stawiając F6 lub G7. Ruch białych na K7 to chyba wygrana dla czarnych...
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group