Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja "BYKOM-STOP!"
Autor Wiadomość
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-06-24, 22:29   Akcja "BYKOM-STOP!"

http://www.bykom-stop.avx.pl/

Co myślicie o tej akcji, o samej idei i w ogóle o pisowni w Internecie?
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-06-24, 22:42   

Ja juz na 2 forach wypowiadalem sie o tej akcji, wiec nie bede sie powtarzal ;)

Posty mangi zmienily troche moje podejscie do tematu dysleksji - wierze ze cos takiego istnieje, a nie ze to tylko papierek potrzebny na mature.

Generalnie popieram akcje, szkoda tylko ze autor zawiesil ja na czas nieokreslony.
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-06-24, 22:47   

Ece napisał/a:
Ja juz na 2 forach wypowiadalem sie o tej akcji, wiec nie bede sie powtarzal ;)

To skopiuj i wklej tutaj. :wink:

Ece napisał/a:
Generalnie popieram akcje, szkoda tylko ze autor zawiesil ja na czas nieokreslony

Akcja nie jest zawieszona, nie wiem na czym miałoby to polegać zresztą. O ile dobrze zrozumiałem wpis na tamtej stronie zawieszona została jedynie aktualizacja listy stron popierających akcję.

Ja myślę, że wiele błędów wynika z nieświadomości, że nie tylko treść, ale i forma jest ważna i z poczucia, że w sieci nie trzeba się starać.

PS Trudności w opanowaniu poprawnej pisowni to nie dysleksja, a dysortografia. Dysleksja dotyczy ogólnie trudności w czytaniu. Te pojęcia są nadzwyczaj często mylone.
 
 
Cheawy 


Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 49
Skąd: Grupa
Wysłany: 2005-06-24, 23:06   

popieram akcje juz się na wymioty czasem zbiera słysząc " i cio hcesz pograc zemnom"
_________________
Fiat 126p rulez :)
 
 
_gnoza_ 

Dołączył: 13 Maj 2004
Posty: 146
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-06-24, 23:39   

poniewaz coraz szersze rzesze ludzi maja dostep do internetu, to uwazam ze jest to walka z wiatrakami :mrgreen:
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2005-06-24, 23:52   

Ja tam od dluzszego czasu poprawiam bledy na forum, a takze na kurniku :)
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-06-25, 00:40   

Wiemy, donkiszocie. :P
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2005-06-25, 03:19   


Od dłuższego czasu też mnie to martwi i wątpię by bykoroby wzięli sobie to do serca, także wydaje mi się, że akcja skazana jest na niepowodzenie...... a szkoda.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
Slayer 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 63
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2005-06-25, 09:37   

Popieram akcje ale wiele błędów jest nieświadomie robionych co najmniej moje błędy takie są z ortografia to jestem na opak. I nie przeszkadza mi jak mnie ktoś poprawia nawet to lepiej bo można zapamiętać, że robi się błąd :)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-06-25, 10:22   

Jesli chodzi o poprawnosc pisowni, to staram sie nie robic bledow (a kto wie, moze nawet nie robie ;) ). Moim problemem jest, a nawet przyczyna trosk, ze na forum nie moge uzywac polskich znakow :? Trwa to od jakiegos roku i nikt nie potrafil mi pomoc :roll:

Co do samej akcji, to niewatpliwie ma ona jakis glebszy sens, ale poprawianie wszystkich bledziarzy to praca typowo Syzyfowa :D Niektorzy reaguja pozytywnie na poprawianie, a inni calkiem odwrotnie. Jednak zeby to robic efektywnie, trzeba miec tyle wolnego czasu co Minuta :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Nie wiem dlaczego, ale po przeczytaniu strony z zasadami akcji, najbardziej zapada mi w pamiec zwrot: "DODAJ NASZ BUTTON" czy jakos tak :|
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-25, 10:36   

angst napisał/a:
Moim problemem jest, a nawet przyczyna trosk, ze na forum nie moge uzywac polskich znakow :? Trwa to od jakiegos roku i nikt nie potrafil mi pomoc :roll:


Opisz dokladniej swoj problem moze jakos sie uda go rozwiazac.

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-06-25, 10:52   

Polega on na tym, ze na forum i niektorych stronach zamiast np. "ż" mam "|" albo w miejsce "ń" jest "D". Nie dotyczy to wszystkich stron.

Nie wydaje sie Wam, ze organizatorzy akcji troszke za bardzo klada nacisk na odwiedzanie ich strony?

Pozdrawiam

Angst

P.S. Pamietam, ze akcja "BYKOM-STOP!" byla przeprowadzana w USA, z kiepskim skutkiem, za czasow Micheala Jordana :rotfl:
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-25, 11:20   

angst napisał/a:
Polega on na tym, ze na forum i niektorych stronach zamiast np. "ż" mam "|" albo w miejsce "ń" jest "D". Nie dotyczy to wszystkich stron.



To moze tak:
1) sprawdz uklad klawiatury powinien byc (polski programisty)
2) sprawdz jakie masz kodowanie w przegladarce powinno byc iso8859-2 (Europa srodkowa ISO)
3) jak masz przegladarke? moze zmien na operke (polecam)
4) wiecej danych pliss


Pozdrawiam
Zbyszek
___________________________________________
Ja tylko niesmialo dodam, ze to nie temat o problemach Piotrka z polskimi czcionkami, a rozwiazanie typu "sformatuj dysk"... Slow mi brak /Ece

A ja dodam Jurku ze nic o formatowniu nie mowilem tylko potwierdzilem propozycje lutalka z takim lekkim usmieszkiem chyba niezalapales aluzji / Dusk
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
Ostatnio zmieniony przez dusksky 2005-06-25, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Slayer 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 63
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2005-06-25, 12:39   

angst napisał/a:
Niektorzy reaguja pozytywnie na poprawianie, a inni calkiem odwrotnie

ja reaguje raczej pozytywnie wole wiedzieć, że zrobiłem błąd moze następnym razem go nie zrobie.
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-13, 11:31   

Nie chcąc pisać dalej w poprzednim wątku nie na temat, kontynuuję go w odpowiednim miejscu czyli tutaj:

angst napisał/a:
P.S. Trampek, już pisałem wcześniej o Twoich uwagach do stylu pisania innych osób i mnie np. dużo bardziej rażą błędy gramatyczne (jak przecinek przed "i", nie wspominając o takich niuansach jak właściwe wydzielanie zdań podrzędnych) niż brak polskich znaków.


Naprawdę zaskakuje mnie to, że mniej razi cię sieczka tych leniwych pseudoanalfabetów niż moja pisownia, ale pisząc dalej to jest kilka zasadniczych różnic pomiędzy moją pisownią a sieczką tych pseudoanalfebtów typu soul_reaper czy amber_gold:

Jeśli ja się pomylę to:
- zazwyczaj od czasu do czasu
- nieświadomie, każdy ma prawo od czasu do czasu nieświadomie się pomylić, nikt nie umie nigdy nie popełniać błędów, nawet ty
- mój tekst nie jest sieczką i jest ogólnie czytelny i schludny

Natomiast oni:
- cały czas
- świadomie
- z lenistwa
- ich tekst to trudno czytelna sieczka

Świadomie pisanie z lenistwa cały czas trudno czytelną sieczką to egoistyczne ułatwianie sobie pisania kosztem innych, którym utrudnia się czytanie, a admini powinni eliminować pseudoanalfabetyzm, a nie go szerzyć.

Cytat:
Jak kiedyś byłem w Turcji, to nie miałem możliwości używania polskich znaków (tzn. może miałem, ale przy cenie 1 USD/15 min. nie traciłem czasu na jej szukanie :) ), więc ich nie używałem.


To nie odnosi się do takiego soul_reapera, bo zapytałem się go dlaczego pisze taką sieczką i odpowiedział, że z lenistwa bo mu się nie chce "męczyć" i że nie widzi powodu żeby pisać poprawnie, czyli po prostu leniwy niechluj i egoista.

angst napisał/a:
Niezależnie od powyższego, nie widzę najmniejszego powodu, aby kogoś pouczać


Czyli wolisz przyzwalać na to oraz szerzyć pseudoanalfabetyzm, lenistwo, niechlujstwo i egoizm, raczej pouczanie takich niechlujów jest właśnie jak najbardziej na miejscu.

angst napisał/a:
, a już w ogóle wyzywać, z takiego powodu.


To ja zacytuję to "wyzywanie":

trampek86 napisał/a:

Jeśli nie widzisz powodu to widocznie za głupi jesteś by go zobaczyć, oświecę cię, ty sobie ułatwiasz pisanie, ale naszym kosztem, bo nam utrudniasz czytanie, już widzisz powód? Nie umiesz pisać poprawnie to nie pisz w ogóle, a męczyć to się możesz w siłowni przy dźwiganiu ciężarów. Spaczony język - zeruja, zolc, sciolka, wyrazy zmieniają znaczenie jak w zdaniu takiego jednego o robieniu laski zamiast łaski. Admini powinni eliminować pseudoanalfabetyzm a nie go szerzyć.


Jeśli pojedyncze słowo "głupi", które nie jest wulgaryzmem, i które jest umieszczone w merytorycznym kontekście, a nie w intencji zwyzywania, które w dodatku jest faktem bo tylko głupek nie domyśli się, że taką sieczką można komuś utrudniać czytanie, jest wg. ciebie wyzywaniem to masz problemy albo z rozróżnianiem wyzywania od nie wyzywania albo z rozróżnianiem głupoty od nie głupoty.

angst napisał/a:
W Internecie tolerowane są tego rodzaju uproszczenia/ułatwienia, podobnie na tym Forum.


Ale może tak by nie robić tego kosztem innych (rażące utrudnianie czytania)? Ale o tym już oczywiście nie wspomniałeś.

angst napisał/a:

I może gdzieś są tolerowane również wyzwiska, ale raczej nie tutaj. Na razie dostajesz ostrzeżenie i liczę, że w przyszłości skupisz się na treści, a nie formie wypowiedzi.


Już wyżej napisałem odnośnie "wyzwisk", więc to ostrzeżenie jest niesłuszne, więc mi je zdejmij, odczep się i nie fantazjuj, jestem zaskoczony, że to ja, a nie te niechluje dostaję ostrzeżenie, raczej powinienem dostać pochwałę za pilnowanie estetyki forum i za chronienie go przed zamienieniem się w śmietnik, poza tym większość szanujących się for pilnuje pisowni, a co do skupiania się to w niektórych przypadkach trudno skupić się na treści kiedy jest tak niechlujnie pisana. Pewnie kiedy jadasz obiad z brudnego talerza to ci to też nie przeszkadza.

Po co pisac z ogonkami kiedy mozna pisac bez ogonkow, a skoro morzna pisac bez ogonkuw to morzna pisac terz z bykami, w sómie morzna terz gbic litrki bedzi szbciej sie pisalo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group