Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja "BYKOM-STOP!"
Autor Wiadomość
chucknorris4 

Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: ...
Wysłany: 2013-02-14, 22:07   

Post był jak najbardziej zgodny z tematem, ponieważ zawierał prośbę o karanie - powiedzmy to wprost - naszych wrogów, których nie należy tolerować. Ponadto zawierał wyczerpującą argumentację. Oczekuję przeprosin.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-14, 22:43   

trampek86 napisał/a:
Tak jest, ale nie w przypadku, kiedy zasadą (normą) jest patologia czyli świadoma sieczka bez ogonków. Powinniście się zastanowić nad tym czy normą jest poprawna pisownia czy świadoma sieczka bez ogonków. Bo to co wy robicie to tworzycie z patologii normę, a z normy patologię.

Drogi trampku
jesteś najwyraźniej młodym człowiekiem
więc napiszę jasno
pisanie bez ogonków nie jest patologią

a) kiedyś w ogóle nie było polskich znaków
b) potem jak były to było wiele (kilkadziesiąt ! (kilka głównych) sposobów kodowania)
c) dziś dalej nie we wszystkich urządzeniach są polskie znaki
w związku z tym od początku takie pisanie jest w internecie uprawnione
a dziś dopuszczone

i Twoje zachowanie forsujące jedyny punkt widzenia "polskie znaki albo śmierć" jest nieracjonalne i nie do zaakceptowania
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-14, 23:29   

maestro napisał/a:
Nie znam zadnego podrecznika, w ktorym jest napisane, ze tekst bez ogonkow jest trudny do odczytania. Wskaz prosze konkretny fragment konkretnego podrecznika, bez rzucania slow na wiatr.


Nie znam takiego fragmentu, ale i tak nie chodziło mi dosłownie o to, czy jest / nie jest napisane, że jest trudny do odczytania, a w ogóle bardziej odpowiednim słowem jest trudniejszy niż trudny. To była metafora, ogólnie chodziło o to, żeby trzymać się zasad pisowni wg. podręczników do języka polskiego oraz nie uprawiać samowolki w kształtowaniu języka polskiego, bo od tego są odpowiedni uczeni, ale czytając drugą część twojej wypowiedzi, w której jest napisane, że jest na odwrót, że to szarzy ludzie kształtują język, to postanowiłem to sprawdzić więc zasięgnąłem informacji pod dwoma linkami: LINK 1, LINK 2 i przeczą one temu co napisałeś o tym kto kształtuje język i pisownię, ponieważ jako twórcy są tam wymienieni:

skrybowie, pisarze, kopiści, językoznawcy, gramatycy, profesorowie, rektorzy, filozofowie, prawnicy, kanonicy, pisarze reformacyjni, pisarze duchowni, tłumacze, drukarze, architypografowie królewscy i kościelni, wydawcy dzieł: literackich, naukowych, projektodawcy polskiej ortografii, poeci epoki renesansu, sekretarzy królewscy, twórcy renesansu, poeci słowiańscy, pisarze polityczni, humaniści renesansowi, bibliotekarze, starości, jezuici, filologowie, leksykografowie, paremiografowie, dramatopisarze, księdzowie, pedagogowie, autor pierwszego podręcznika gramatyki języka polskiego, historycy, teoretycy literatury, krytycy literaccy, historycy literatury, bibliografowie, językoznawcy, archiwiści, poeci epoki sentymentalizmu, publicyści, myśliciele chrześcijańscy, generałowie brygady, publicyści społeczni, slawiści, historycy literatury i kultury polskiej, etnografowie, etnologowie, ludoznawcy, działacze społeczni, członkowie Akademii Umiejętności, muzykologowie, folkloryści, architypografowie królewscy i kościelni, prezesi, językoznawcy slawisci, historycy języka polskiego, dialektologowie, Komitet Ortograficzny, składający się z 27 członków: przedstawicieli ministerstwa, Polskiej Akademii Literatury, Akademii Nauk Technicznych, towarzystw naukowych, towarzystw nauczycielskich, Polskiej Akademii Umiejętności i jej Wydziałów, związków dziennikarzy i wydawców.

Więc jednak jest dokładnie tak (czemu przeczyłeś):

maestro napisał/a:
ze siada gremium zlozone z profesorow, znawcow jezyka, ktorzy wymyslaja innowacje, na zasadzie: dzis stworzy my takie a takie slowko, jutro taki a taki zwrot.


meastro ustosunkuj się do tego.

Wybaczcie, jeśli źle odmieniłem jakiś zawód, po prostu od pyty tego i trudno żebym znał odmianę każdego specjalistycznego zawodu.

Do alicecooper:

Problem dalej istnieje bo odnosi się także i przede wszystkim głównie do osób, które tak piszą z lenistwa, czyli leniwych niechlujów, bo im się zwyczajnie nie chce wcisnąć alt, i w tym miejscu twoje argumenty upadają.
Ostatnio zmieniony przez trampek86 2013-02-14, 23:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-14, 23:49   

trampek86 napisał/a:
Nie znam takiego fragmentu


Czyli kłamałeś.

trampek86 napisał/a:
Więc jednak jest dokładnie tak (czemu przeczyłeś)


Sam wrzuciłeś listę przedstawicieli wielu grup, potwierdzając, że NIE JEST to wyłącznie grono profesorów będących znawcami języka. Nie odniosłeś się w ogóle do tego, na jakiej podstawie eksperci ustanawiający w dalszych fazach kształtowania języka uznają zmiany - otóż nie biorą ich znikąd. Najczęściej z tradycji lokalnych (vide wymienieni etnografowie, ludoznawcy, dialektologowie) czy napływ z języków obcych (dawniej: duchowieństwo i łacina, współcześnie zaś - zwłaszcza zapożyczenia z języka angielskiego - popularyzują ci tzw. "szarzy ludzie", którym nie wiedzieć czemu odbierasz możliwość wpływu na rozwój języka). Do tego pisarze, choć też nie każdy neologizm literacki wchodził do języka powszechnego, tłumacze, lecz tu również nie każdy przekład zyskiwał aprobatę. Tą drogą można dalej podążać w poszukiwaniu źródeł języka i jego przemian, czego na razie nie zamierzam czynić. Proponuję zacząć od douczenia się, a dopiero gdy będziesz miał w danym temacie jakieś pojęcie, wrócić do wypowiadani się.

sawyer199 napisał/a:
CO OGONKI MAJĄ WSPÓLNEGO Z ZASADAMI MODERACJI FORUM?!


Również chciałbym się tego dowiedzieć.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-14, 23:51   

Trampek ma problemy ze zrozumieniem tekstu, który nie zawiera znaków diakrytycznych. Musi się chłop wyżalić i padło na ten temat :wink:
 
 
chucknorris4 

Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: ...
Wysłany: 2013-02-14, 23:54   

A z tobą Sawyer to ja w ogóle nie będę dyskutował, bo ty masz w profilu cytat łajdaka. Kapitalisty i łajdaka. Poza tym takie gimbusy co jeszcze mają mleko pod nosem nic konstruktywnego do takich dyskusji nie wnoszą. Zaprawdę powiadam wam, że przyjdzie taki czas, że wreszcie zorientujecie się że to chodzi o coś więcej niż te głupie ogonki. One są tylko niewinną bronią w krwawej wojnie. Wam się oczy dopiero wtedy otworzą, gdy mnie się zamkną!

P.S Maestro ile ci Unia płaci?
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-14, 23:59   

Dyskusja moim zdaniem wymaga przeczyszczenia, ale to pozostawiam administratorom. Chucknorris ostatnim wpisem zakończył swój niechlubny udział w niej.
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-15, 00:00   

maestro napisał/a:
Czyli kłamałeś.


To była metafora, wytłumaczyłem przecież, tak po prostu mi się napisało.

A co do szarych ludzi, to chodziło o forumowiczów, nie sądzę żeby forumowicze byli specjalistami z listy wymienionych zawodów albo chociaż w jakimś stopniu kompetentnymi, żeby dyktować jak pisać oraz ustalać nowe zasady pisowni zastępując te z podręczników własnymi spowodowanymi lenistwem, więc ta twoja papka jest nietrafiona, a powód "bo mi się nie chce wcisnąć alt" to zwykłe lenistwo, a lenistwa nie powinno się tolerować.
Ostatnio zmieniony przez trampek86 2013-02-15, 00:10, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-15, 00:04   

trampek86 napisał/a:
soul_reaper napisał/a:
Skoro już poświęciłeś się i odpisałeś na tego posta Magdy, znacznie łatwiej byłoby po prostu udzielić jej odpowiedzi na pytanie zamiast robić kolejnej osobie wyrzuty.

Właśnie nie, celowo nie udzieliłem odpowiedzi, żeby oduczyć ją lenistwa, gdybym udzielił odpowiedzi, to znowu by się pytała następnym razem o to czy o tamto. W podobny sposób wychowuje się dzieci, ale tobie widać daleko do tej umiejętności i jeśli masz / byś miał dzieci to są / byłyby to chyba rozpuszczone bachory.

1) kultura i przyjęty obyczaj powiada żeby zwracać uwagę komuś prywatnie !
2) to czy ma dzieci i jak wychowuje - zapewne tego nie wiesz ale ważne jest co innego - jest to argument "ad hominem" czyli czepianie się człowieka a nie argument co do sporu
trampek86 napisał/a:
Acha, trolla, powiadasz, a jakiś argument, uzasadnienie? Bo wieje albo słomą (prostactwem) albo prowokacją (flame). I o ile pamiętam to ty jesteś tym, któremu takie zachowania uchodzą płazem.

3) jest to tekst wystarczająco obraźliwy, że z góry ostrzegam następnego takiego nie będę tolerował (żebyś potem nie mówił "nie wiem czemu nie mogę pisać na forum")
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-15, 00:33   

alicecooper napisał/a:
1) kultura i przyjęty obyczaj powiada


, że należy pisać poprawną polszczyzną z ogonkami? :D

zukole napisał/a:
3) jest to tekst wystarczająco obraźliwy


Nie bardziej, niż ten o trollu. :D
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2013-02-15, 00:35   

Trampek, problem jest dopiero wtedy, jak ktoś nie używa znaków interpunkcyjnych i dużych liter. I spokojnie z ocenianiem. Każdy mierzy "swoją miarą".
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-15, 01:46   

trampek86 napisał/a:
Chaosu napisał/a:
Przykro mi to przypominać ale wytykanie błędów składniowych i wszystkich innych nie tylko dotyczących języka ale nawet wszystkich nie dotyczących tematu (bezpośrednio w temacie) są na tym forum zabronione, o czym traktuje m.in. niniejszy temat. Takim uwagom służą prywatne wiadomości.
Rozumiem, ale wieje stronniczością, bo dziwne, dlaczego nie napisałeś tego samego do osób, które mi wcześniej wytykały błędy. Dziwne też, dlaczego napisałeś o tym tutaj, a nie wysłałeś mi prywatnej wiadomości, bo raczej taką informację też powinieneś napisać w prywatnej wiadomości.

. . .Napisałem to nie do Ciebie tylko do wszystkich i właśnie dlatego nie wysyłałem kilku prywatnych wiadomości żeby każdy tą uwagę przeczytał i się dostosował.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2013-02-15, 05:49   

Gdybym wiedzial, ze tu bedzie taki butthurt za brak ogonkow, juz dawno bym ich nie uzywal. Ogolnie masz u mnie piwo soul za wywolanie czegos takiego xD A tak w ogole to miezly idiotyzm, ze nadal uzywamy dwoch u ó, chociaz wymawia sie to tak samo. Kosmici uznaliby nas za idiotow i ciemnote.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-15, 10:18   

Drogi trampku, jest mi bardzo przykro z powodu Twojego ograniczonego światopoglądu. Jak zapewne słyszałeś nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Magda nie jest Twoim dzieckiem, co więcej wiele wskazuje na to, że jest już osobą pełnoletnią, wobec czego nie Twoim zadaniem jest ją wychowywać. Jeśli to co piszesz o wychowywaniu dzieci znasz z autopsji, to jest mi Cię zwyczajnie po ludzku żal. Jeśli będziesz chciał się trochę dokształcić w kwestii wychowywania dzieci to zrozumiesz, że nie poprzez zmuszanie dziecka do pewnych czynności ale poprzez dawanie przykładu płynie najlepsza nauka. Tutaj dochodzimy do sedna sprawy, czyli do efektywności - skoro zadając pytanie osobie, która ma wiedzę na dany temat jestem w stanie zaoszczędzić wiele czasu to powinienem takie pytanie zadać. Dobrą wolą natomiast tej drugiej osoby jest udzielenie mi odpowiedzi, jednakże w żadnym wypadku nie daje jej to prawa do krytykowania samego zapytania. Dzieci pytają o wiele spraw, często kilkakrotnie o to samo, co jednak nie znaczy, że są 'rozpuszczonymi bachorami'. Jeśli na drodze wychowania zobaczą, że ich ojciec/matka/wychowawca zamiast pytać o różne błahe sprawy sięga do źródeł wiedzy to same tak zaczną czynić. To samo dotyczy odnoszenia się do innych osób. Jeśli brak prawidłowych wzorców to rezultatem jest psuedointeligentny pieniacz, którego kultura osobista jednak pozwala go nazwać jedynie zwykłym chamem.

Przyczepiłeś się tutaj do lenistwa jak rzep do psiego ogona. Bacz jednak, że właśnie rzeczone lenistwo jest jednym z motorów postępu. Gdyby nie lenistwo naszych przodków to w dalszym ciągu biegałbyś do studni z wiadrem po wodę a na środku pokoju rozpalałbyś ognisko żeby się ogrzać. Jesteś programistą (przynajmniej amatorem) więc zamiast strzelać z dupy tutaj na forum napisz wtyczkę do przeglądarki, która na podstawie słownika ogonki będzie dodawać. Wtedy i wilk będzie syty (dalej będę mógł oddawać się swojemu błogiemu lenistwu) i owca będzie cała (nie pęknie Ci żyłka podczas czytania moich postów). Ułatwienia służą zwiększeniu efektywności - skoro napisanie tekstu bez ogonków zajmuje mi czas krótszy niż z nimi nie powodując jednocześnie wydłużenia czasu przez odbiorców (lub też wydłużenie, które jest pomijalne) to wynikiem tego jest zysk czasu netto. Nie rozumiem dlaczego miałoby to być patologią.

Odnosząc się do Twojego przykładu o jedzeniu gówna na obiad, to jest on nomen omen z dupy wzięty. Normy naturalne, same z siebie nie istnieją. To my, społeczeństwo w wyniku wieków doświadczeń i ewolucji sobie je narzucamy. Jedzenie gówna nie jest normą z powodu zbiegu okoliczności ale z powodu wątpliwych walorów smakowych i odżywczych rzeczonego produktu ;-) Jest w tym kraju (i na świecie) wiele norm, które są całkowicie niezrozumiałe i poddawane w wątpliwość w zależności od przekonań. Co więcej w zależności od miejsca te normy bywają nie tylko różne, ale czasem wręcz całkowicie sprzeczne ze sobą. Więc o ile pisanie z użyciem ogonków w publikacjach oficjalnych, gazetach (także ich internetowych wydaniach) wydaje się oczywiste, tak przykładanie tej samej normy do nieformalnego forum dyskusyjnego wydaje mi się nadużyciem.
 
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-15, 11:01   

Eee, miałem już tu nie zaglądać, ale muszę naprostować jedną sprawę.

Chaosu napisał/a:
. . .Napisałem to nie do Ciebie tylko do wszystkich i właśnie dlatego nie wysyłałem kilku prywatnych wiadomości żeby każdy tą uwagę przeczytał i się dostosował.


Wyobraź sobie, że domyśliłem się i w pierwszej kolejności próbowałem wziąć to pod uwagę, ale już po chwili stwierdziłem, że jednak nie, ponieważ to zbyt dziwny zbieg okoliczności, że twój post:
- ewidentnie pojawił się od razu szybko pod moim, więc na logikę był odpowiedzią na ten nad nim, czyli skierowany do mnie,
- inne osoby wytykały mi już dawno i pod ich postami nic takiego się nie pojawiło.

Więc twoja bajka to dorabianie własnej filozofii do faktów.

Nie chcę tu już więcej pisać w tym wątku i kontynuować tej dyskusji, po prostu kaleczenie języka polskiego jest smutne, ale inni (w większości ci leniwi) mają na to wywalone, więc nie ma sensu zbawiać świata na siłę. Ale żeby nie było zaraz, że ktoś napisze coś w stylu "tyle czasu potrzebowałeś, żeby to zrozumieć" to odpowiem, że po prostu chciałem podyskutować i zobaczyć jak taka dyskusja będzie przebiegała oraz poznałem prawdziwe charaktery (bez masek) wielu osób.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group