Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mecz towarzyski A vs B
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-26, 12:57   

Ostateczną decyzję podejmę przed samym meczem, bo cały czas się łudzę, że dojdą jeszcze nowe osoby :)

Natomiast na 90% zagramy składem TGEC vs pozostali gracze :)

TGEC to teraz priorytet, a jeśli zagramy przeciwko tym samym osobom, może to być pomocne np. w ustaleniu graczy na dany stół, czy nawet ostatecznego składu drużyny.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-26, 14:18   

Pomocne w bardzo niewielkim stopniu :wink:
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-07-26, 14:30   

Moją propozycją jest wyrównać składy pod względem sportowym i zagrać ciekawy mecz.
Przecież nic to nie zaszkodzi, a szkoda żeby był mecz bez emocji.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-26, 16:32   

Popieram.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-26, 21:00   

Nie mogę się zbytnio zgodzić, że w niewielkim stopniu, a inna sprawa, że nawet jeśli, to każdy stopień pomocy się tu przyda, a nie ma aktualnie nic ważniejszego przed nami niż TGEC.

Oczywiście warto się aktywizować i rozgrywać ciekawe mecze tak po prostu, ale ten najbliższy powinien mieć kluczowy wymiar związany z TGEC. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jeżeli gracz A regularnie ogrywa gracza B, to nie znaczy, że A osiągnie lepszy wynik niż B w meczu z tymi samymi graczami. Nie znaczy to jednocześnie, że jeśli B w jakimś konkretnym meczu zrobi wynik lepszy niż A, to mamy do czynienia z jakąś regułą.

Pamiętajcie, że jedziemy na TGEC jako drużyna i chciałbym ten skład chociaż trochę scementować, nawet jeśli ostatecznie któryś z nas wyląduje w Team International, bo nadal większość zagra w Team Poland i nie będzie grać w Pradze przeciwko sobie. I naprawdę nie widzę argumentów, aby jutro rywalizować ze sobą. Co więcej liczę, że pozostałe osoby podejdą do meczu poważnie i porządnie przetestują nasz team :)

O ostatecznym przypisaniu stołów zadecydujemy na pewno w ostatnim możliwym momencie i trzeba będzie wziąć pod uwagę wiele czynników. Ostatecznie decydują umiejętności, ale odpowiednie rozstawienie drużyny może zarówno bardzo pomóc, jak i zaszkodzić. Np. ostatnio mogło być tak, że każdy z Polaków wygrałby wszystko na ostatnim stole, ale Puholek nabiłby więcej na innym. Czy zmarnowaliśmy jego potencjał? Nie wiadomo, bo to tylko gdybanie i nigdy się nie dowiemy. Chodzi mi tylko o to, że wybór składu i rozstawienie to strategiczna decyzja, której nie można bagatelizować. Jeśli chodzi o skład, to najpewniej zdeterminuje go po prostu ilość zgłoszonych osób. Ale ciągle trzeba będzie te osoby rozstawić i każdy argument się przyda.

Troszkę się rozpisałem, ale chciałbym, aby moje stanowisko było jasne. Inna sprawa, że konia z rzędem temu, kto tak potrafiłby podzielić osoby zgłoszone na jutrzejszy mecz, aby zagwarantować emocje do samego końca :)

W przypadku jutrzejszego meczu tym wszystkim bym się tak jednak nie przejmował. Ale nadal to ostatni poważny sprawdzian przed TGEC. Optymalnie byłoby oczywiście zorganizować jakieś zgrupowanie, ale wszyscy wiemy, jakie są realia.

Tak czy owak, tak jutro pokombinujemy, aby mecz i gry były dobre :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-27, 00:56   

Mam w takim razie nadzieję, że spotkań stricte towarzyskich będzie więcej niż w ostatnich latach :wink:

Na marginesie.
Odnośnie do przypisywania graczy w TGEC - każdy zespół zgłasza swój skład podczas ceremonii otwarcia, a więc na ostatnią chwilę. Nie znając wcześniej ustaleń pozostałych drużyn, nie jest możliwe ustawienie składu "pod kogoś". W Budapeszcie tak Czesi jak i Węgrzy rozstawili graczy na podstawie rankingu.

W sprawie puhola czwarty stół wynikał z jego chęci, a nie burzy mózgów poświęconej zagadnieniu "ile punktów będzie w stanie ugrać" :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-27, 08:26   

Niuanse przegadamy prywatnie w gronie uczestników TGEC, bo rywale mogą nie próżnować i szpiegować ;) Natomiast już sam fakt, że tak zrobili ostatnio może być jakąś wskazówką, więc coś tam można sobie domniemywać. Ale zgadza się, że plany można o kant stołu rozbić, bo nie ma oczywiście pewności, co zrobią inni. Co nie znaczy, że nie warto pokombinować przed turniejem ;)

Co do Puholka, to podkreślam, że był to tylko przykład. Odczucia samych graczy są na pewno jedną z najważniejszych kwestii odnośnie rozstawień.

Również mam nadzieję, że będziemy grać częściej, jak nie z innymi krajami, to ze sobą. Musi być oczywiście zainteresowanie graczy, a ja jestem tutaj realistą, bo parę lat temu też wydawało mi się, że będziemy tak rywalizować częściej. Osobiście nie widzę przeszkód, aby zagrać rewanż za kilka tygodni albo zmiksować jakoś te składy :D

Teraz jednak chciałbym w miarę możliwości podporządkować ten mecz TGEC, łącząc po prostu przyjemne z pożytecznym :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-27, 18:51   

Zagramy na Dobrocinie!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-27, 22:27   

A (TGEC) - B 23-9

I runda

angst - bbj 1:1
puholek - crosslet 2:0
usiek - maestro 1:1
zukole - rakdar 2:0

6:2

II runda

angst - rakdar 2:0
puholek - bbj 2:0
usiek - crosslet 2:0
zukole - maestro 0:2

6:2 (12:4)

III runda

angst - maestro 2:0
puholek - rakdar 1:1
usiek - bbj 2:0
zukole - crosslet 1:1

6:2 (18:6)

IV runda

angst - crosslet 1:1
puholek - maestro 1:1
usiek - rakdar 1:1
zukole - bbj 2:0

5:3 (23:9)

A (TGEC):

Angst 6-2
Puholek 6-2
Usiek 6-2
Zukole 5-3

B:

Maestro 4-4
Crosslet 2-6
Rakdar 2-6
Bbj 1-7
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-27, 23:32   

Dziękuję wszystkim za udział i za bardzo ciekawe gry! :)

Przyznam się szczerze, że spodziewałem się bardziej wyrównanej walki, ale wydaje się, że "TGEC Team" zagrał na dość równym i wysokim poziomie. Prawdopodobnie jedna lub dwie zamiany w składach mogłyby jednak mocno wpłynąć na wynik. Nie on był jednak najważniejszy - fajnie, że po latach udało się zagrać sparing wewnętrzny! :)

Mam lekki niedosyt, że zagrało w końcu tylko 8 osób. Nie mogli grać Dein i Magda oraz Utratos, którzy jednak pojawili się chociaż trochę na meczu. Był przez chwilę Gacul, na FB napisał do mnie Jas, ale już nie zdążyłem niestety zareagować... Liczę, że następnym razem wcześniej zgłosi się więcej osób i trzeba będzie pokombinować ze zmianami lub lekko zmodyfikować system rozgrywek.

Ciężko oczywiście powiedzieć coś więcej pod kątem decyzji o rozstawieniach przed TGEC. Mnie osobiście cieszy, że nie odstawałem, ale wiadomo, że nie ma co porównywać takiego meczu z poważnymi zawodami live. Dlatego nadal trzeba namawiać Gacula i Puholka na wyjazd ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-06-06, 13:39   

W niedzielę zakończy się XVI edycja IRP, więc co powiecie na mecz towarzyski? Myślałem nad spotkaniem obcokrajowców biorących udział w aktualnej rundzie z polskimi graczami, ale to w zasadzie przedłużenie IRP i skoro (chyba) nie szykuje się mecz międzypaństwowy, byłoby lepiej rozegrać go opierając się wyłącznie na polskich graczach.

Są chętni? :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2015-06-07, 21:32   

Ostatnio ciężko z chętnymi na cokolwiek, ponadto chyba trzeba pomyśleć nad innym kanałem komunikacji, skoro Forum jest tak słabo odwiedzane.

Wstępnie widziałbym chyba mecz Polska vs Reszta Świata (uczestnicy IRP). Pytanie tylko, co z tymi, którzy nie grali, jak np. Zukole czy Jas.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-06-08, 07:50   

to Bano, Gergo, Furla z racji tego, że grali w IRP - będą grać dla POLSKI? Bo innego sensu nie widzę.

Jeśli chodzi o mecz towarzyski to wydaje mi się, że ludzie, którzy nie grali w IRP śmiało mogą w nim wystąpić.

Dla mnie IRP - to raczej wyłonienie uczestników na MŚ.
_________________
...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-06-08, 16:21   

Chodziło mi o to, by jak najwięcej osób z Polski sobie zagrało. W przypadku grania z obcokrajowcami, którzy wzięli udział w IRP, tych osób byłoby max 6? ;)

Chyba że liczba zainteresowanych wynosi właśnie tyle...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-05, 09:54   

Jeśli pomysł nadal jest aktualny i dopuszczone do gry byłyby również osoby spoza IRP, to ja chętnie wspomógłbym frekwencję :) Generalnie ideę meczu popieram, czy to to wewnętrzny, czy przeciwko innej reprezentacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group