Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienia, działy i inne sprawy techniczne dotyczące forum.
Autor Wiadomość
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-04-28, 11:54   Ustawienia, działy i inne sprawy techniczne dotyczące forum.

Witam

Taki temat ogolny, zebyscie mogli napisac, jakie dzialy powinny znalezc sie na forum.

Moze jakies ustawienia wlaczyc, a jakies wylaczyc ? Staram sie ustawic wszystko jak trzeba, ale opcji tu naprawde wiele.

100per jako Prezes oczywiscie zostal rowniez adminem- ja chce sie skupic na sprawach technicznych forum. Jakies pytania, propozycje ?

P.S. No i rangi... Ma ktos jakis pomysl ?
 
 
 
Radek 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 34
Skąd: ŻoRy
Wysłany: 2004-04-28, 19:35   

Witam
No napewno powinny się znaleźć działy takie jak : Pente , Renju , Gomoku

Pozdrawiam
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-04-28, 20:18   

Przede wszystkim, witam wszystkich na tym wspaniałym forum.

Idea piękna, dlatego ją chwalę. Działy Pente, Gomoku i Renju, to pewna katastrofa i koniec marzeń o porządnym forum. Gomoku masz na misiu i tam wystarczy. Proponowałbym :

> Kategoria : Federacja

- Wydarzenia,
- Sprawy członkowskie

> Kategoria : Gomoku

- Reprezentacja,
- Wiadomości,
- Turnieje,
- Statystyki

> Kategoria : Renju i Pente

- Wiadomości,
- Turnieje,
- Statystyki

-----------------

Wydaje mi się, że to wystarczy, bo przecież i tak większość tematów już na misiu zostało poruszonych.

----------------

Rangi :

0-50 - Cichy członek
51-150 - Uważny słuchacz
151-250 - Spokojny urzędnik
251-400 - Główny mówca
401-600 - Mistrz przemowy

----------------

Troszkę bez sensu, no ale co tu wymyślić, na stronę Federacji.

----------------

Chyba wszystko jasne, no może jeszcze tylko możnaby włączyć ShoutBoxa, chociaz nie wiem czy to takie potrzebne... Może uniknęłoby się niektórych niepotrzebnych postów... To byłaby taka dyskusja na jakieś inne tematy, niż tylko Gomoku - takie coś też jest potrzebne.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Waffen_SS 
ZBANOWANY


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: Glob
Wysłany: 2004-04-28, 21:25   

witam

zeby nie bylo smietnika i dublowania postow reszta bez znaczenia
armia
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-04-28, 21:29   

Ciekawa sprawa. Żeby nie było też kropkowania postów, to byloby fajnie.

Ostatnio na Gadu Gadu pisałeś, że nie lubisz przebywać wśród szarych ludzi, nie mających własnego zdania, itd...

Tak więc, co tu robisz ?

To było tak na marginesie. Sądze, że można już zaczynać tworzyć działy, bo forum ma pewną popularność, ale jakoś ludzie nie lubią myśleć i pomagać innym, także Miłoszu i Jurku - do roboty !

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Waffen_SS 
ZBANOWANY


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: Glob
Wysłany: 2004-04-28, 21:32   

gówno Ci do tego co tu robie
moze mam Ci sie wytlumaczyc jeszcze ?
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-04-28, 21:38   

Z tym wytłumaczeniem, to nawet nie jest zły pomysł.

Troszkę spokoju Armio. Po prostu skoro obrażasz się na całe społeczeństwo Gomoku, kropkujesz swoje posty i nagle wracasz, licząc na to, że nikt nie będzie zadawał głupich pytań, to się chyba mylisz.

Z całą sympatią, ja nie lubię się pokazywać wśród ludzi, których obraziłem, bądź wśród tych, u których nie mam szacunku.

Nie wiem jak to z tobą jest. Dla mnie forumowiczem jesteś lamerskim, za to kropkowanie, jako człowiek jesteś spoko, także nie ma sensu się kłócić.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Waffen_SS 
ZBANOWANY


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: Glob
Wysłany: 2004-04-28, 21:43   

Twoje zdanie wsadzam sobie do butów ...

mam sie wstydzic tego co zrobilem ? Lata mi to
nie dbam o wizerunek
masz juz ta koszulke z twarza jokinga ?
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-04-28, 21:52   

Armia, to forum, a nie bazar. Nie chwal się, ze masz buty.

Jeszcze szukam dobrego koloru koszulki, żeby pasował do twarzy mojego idola i mistrza Jokinga. To najlepszy człowiek na świecie, jest moim wzorem i ideałem.

Tak jak ty.

Pozdrawiam, Adik.

[ Dodano: 2004-04-28, 21:57 ]
Dobra, już się nie chce kłócić, nerwy mnie poniosły. Mam bloka u Armii na GG, jest spoko.

Jakby co to przepraszam.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-04-28, 21:58   

No to fajnie... Co do kropkowanie postow, to swego czasu bylo gdzies ustawienie, ze uzytkownicy nie moga tego robic np. 2 dni po napisaniu posta.

Jest tu funkcja laczenia 2 postow pod soba w 1 (co widac w poscie adika powyzej)- nie dotyczy adminow i modkow.

Jak 100per to pokasuje to spoko- ja na razie sobie daruje.

P.S. Trzeba tez pododawac i poustawiac usmieszki, czego mi sie bardzo nie chce robic.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-04-28, 22:08   

Adik umie, Adik zrobi, Adik szybko się wyrobi !

Chętnie pomogę w każdej sprawie, bo lubię i lubię ! :P

Czyli, mogę coś zrobić ?

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2004-04-28, 22:47   

Hej,

Wszystko ładnie pięknie, ale najpierw proponuje pomysleć jak pozbyć się takich dialogów jak adika i armii powyżej. Jeśli tego nie zrobimy to nasza przeprowadzka z misia tutaj nie ma sensu. Proponuje na początek drastyczne metody, czyli zamknięcie buziek niektórym osobom. Z tego co wiem to niemozliwe do wykonania na forum, ale można po prostu usuwac ich posty. One nic nie wnoszą, a niepotrzebnie wprowadzają zamieszanie.
Oczywiście gdyby dana osoba napisała coś z sensem ( co niektórym raczej się nie zdarza), możnaby to zostawić.

Pozdrawiam.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-04-28, 22:58   

Jest tez system ostrzezen na forum- na przyklad 3 ostrzezenia i blok na pisanie postow.

Ogolnie trzeba bedzie cos takiego wprowadzic, napisac regulamin, a jesli Prezes uzna ze to dobry pomysl, to zrobic spam room - ustawi sie ze tam posty nie sa zliczane i spokoj. Mozna bedzie tez czyscic go co jakis czas.

Zalezy nie ode mnie, ale od nas. Wiele osob sie czepia ze Minut na miso kasuje posty, a robi bardzo dobrze, bo bez tego to sepuku.

[edit] Pierwszy post polecial.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-28, 23:07   

Może ograniczenie na posty Adika (będą moderowane : P ).

Chciałem prosić o zmianę forum z phpbb na inne póki nie napisano wielu postów.
Swego czasu (dawno to było, ale pytałem go niedawno, najnowszą wersję też umie obejść) kolega pokazywał mi jak włamać się na forum phpbb (na forum publicznym, nie sztucznie spreparowanym!) i jest to realne zagrożenie (chyba niechcecie nieproszonego administratora). Bardzo proszę o zastanowienie się nad tym, jest wiele innych równie dobrych i lepszych skryptów (mniej popularnych w dodatku).


Aha, jeśli osobny dział gomoku to i renju osobno i pente osobno a nie razem, równouprawnienie to podstawa.

Aha, shout box może być byleby bez licznika wypowiedzi.

Dbający przedewszystkim o siebie Chaosu.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-04-28, 23:16   

Masz racje chaosu- sa inne skryptu do for, ale phpbb jest najbardziej popularny i wiele osob sie do niego przyzwyczailo. Osobiscie jestem na biezaco jesli chodzi o wszelkie bledy wykrywane w tym skrypcie i uaktualniam forum jak trzeba. Jak widzisz misio stoi juz dlugi czas i nic sie mu nie stalo, chociaz aktualizowane tak nie jest.

Dodatkowo jest backup, a tak naprawde nie ma czego tutaj znalezc, poza mailami i numerami GG uzytkownikow. Haslo o ile nie zabyt proste i krotkie jest i tak nie do sprawdzenia z bazy danych- o ile pamietam ten system kodowania to md5 i jedyna mozliwosc, to szukanie hasla az do skutku.

Wiele duzych for to wlasnie skrypt phpbb i dzialaja- mysle ze nie ma czego sie obawiac.

P.S. Sa osoby co i tak sie wlamia, ale temu juz w zaden sposob nie zaradze.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group