Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
0018_01_2005-11-01: Mistrzostwa Polski 2005 w Gomoku
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-08-16, 09:36   0018_01_2005-11-01: Mistrzostwa Polski 2005 w Gomoku

nazwa zadania: Indywiduwalne Mistrzostwa Polski 2005 w Gomoku

osoby odpowiedzialne: Miłosz Olborski (100per)

termin realizacji/czas trwania: 01.11.2005

priorytet: bardzo wysoki

opis zadania:
- organizacja Indywiduwalnych Mistrzostw Polski w Gomoku, termin rozegrania mistrzostw został ustalony na 10-11 grudnia 2005.

Podzadania:
1. Ustalenie możliwości organizacyjnych w poszczególnych ośrodkach lokalnych i wybór gospodarza.
2. Ustalenie systemu rozgrywek.
3. Znalezienie sponsora.
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-09-29, 13:53   

Na wczorajszym spotkaniu zarządu:
- utrzymalismy termin 10-11 grudnia,
- po potwierdzeniu wcześniejszych informacji od Przemka (Baddaba) związanych z jego możliwościami zdobycia sponsora i znalezieniu sali na turniej podjęliśmy decyzję o organizacji MP na Wielkopolsce - ustaleniem konkretnego miasta zajmuje się Przemek
- trwają analizy systemu rozgrywek, jaki najprawdopodobniej zostanie przyjęty - przygotowuję symulację na podstawie przebiegu jednego z naszych wcześniejszych turniejów. Po przedstawieniu jej pozostałym członkom zarządu nastąpi najprawdopodobniej zatwierdzenie systemu (ew. dalsza dyskusja).
 
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2005-11-17, 18:59   

Czy zapadły już jakieś decyzje?
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-11-17, 19:39   

Dzisiaj jest spotkanie zarzadu wieczorem, powinny sie po nim pojawic jakies informacje na forum.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-18, 00:16   

relacja ze spotkania
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2005-11-23, 10:28   

Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane w Warszawie, w 40 LO na ul. Stryjeńskich.

Szczegółowe informacje niebawem pojawią się na stronie. W skrócie mogę napisać, że pierwsza trójka otrzyma medale, a zwycięzca dodatkowo puchar. MP będą się odróżniać od dotychczas rozgrywanych turniejów gomoku specjalną, dwudniową formułą. W sobotę rozegrana zostanie I runda (eliminacyjna) - systemem szwajcarskim, 11 rund. Uczestnicy zostaną rozstawieni wg aktualnego rankingu PSGRiP (rankingi ustalone i tymczasowe będą traktowane równorzędnie). W niedzielę zawodnicy z miejsc 1-10 zagrają w finale A, pozostałe osoby w finale B - punkty zdobyte w rundzie eliminacyjnej liczą się do ostatecznego wyniku. Finał A zostanie rozegrany systemem "każdy z każdym", przy czym jeżeli zawodnicy grali ze sobą w rundzie eliminacyjnej, to w finale grają odwrotnymi kolorami. Dodatkowo - o ile będzie taka fizyczna możliwość - przydzielenie kolorów zostanie tak dobrane, żeby każdy uczestnik finału A rozegrał tę samą liczbę gier czarnymi i białymi kamieniami (czyli po 10 partii na całych mistrzostwach). Finał B zostanie rozegrany systemem szwajcarskim, 9 rund, w zasadzie jako niezależny turniej od sobotniego (przynajmniej jeśli chodzi o przyporządkowanie kolorów, bo punkty z soboty oczywiście przechodzą na niedzielę). Czas gry to 20 minut na gracza (taki sam na całych mistrzostwach - w rundzie eliminacyjnej i obu finałach).

Trwa redagowanie regulaminu MP oraz szczegółowego opisu systemu rozgrywek. Jeśli jednak już w tej chwili macie jakieś pytania - zapraszam do ich zadawania.
 
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2005-11-23, 14:52   

rozumiem że granie obydwoma kolorami oznacza tak naprawde:

1 wybór rozstawiającego open (czyli swap, po to żeby każdy z grupy finałowej miał możliwość stawiania swojego otwarcia)?

2 to nie jest pomyłka i grany będzie rzeczywiście standard?

co przeważyło przy wyborze opcji że rankingi ustalone i tymczasowe będą traktowane równorzędnie i co powodowało (komplikowało) gdyby jednak je rozdzielono?
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-11-23, 17:16   

Ad 1. Tak oczywiscie chodzi o mozliwosc postawienia openu. Chodzi o przynajmniej czesciowe wyeliminowanie przewagi otwarcia.

Ad 2. Ranking sluzy ozdwierciedleniu sily gry. Nie byloby dobrze gdyby dobry gracz (z wysokim rankingiem tymczasowym - np. zwyciezca turnieju z Poznania adik) wpadl juz w pierwszej rundzie eliminacji na kogos z wysokim rankingiem ustalonym. Chodzi o to aby juz po eliminacjach w sobote wiekszosc graczy z finalu A, miala rozegrane jak najwiecej meczy z finalistami.
 
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2005-11-23, 17:53   

michale wydaje mi sie że wiem o co ci chodziło :mrgreen: ale chyba nie zabardzo o to co napisałeś, w ad2 ostatnie zdanie wyklucza przed ostatnie a zapewne celem twojej wypowiedzi było aby w finale A znależli się najlepsi gracze, którzy w wyniku losowych doborów nie wytłuką się (pozabierają sobie pkt) juz na początku turnieju, dzięki czemu na przykład taki lutalek w sobote trafi na samych takich bluemanów np :P , wypunktuje na nich i awansuje do A, odbierając miejsce lepszym, którzy trafili na równych sobie juz w pierwszych rundach i mają mniej uciułanych punkcików od lutalka

jeżeli taki był cel tego doboru to ja to rozumiem oczywiście, jednak pytałem o to ponieważ jak widzisz narazie to sam odpowiadam sobie na własne pytania :|
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-11-23, 18:28   

lutalek napisał/a:
to sam odpowiadam sobie na własne pytania

100per napisał chyba jasno, a pytania możesz zadawać także o to, czy będą zielone śmietniki. Ale po co zadawać bezsensowne pytania to ja już nie wiem. Podobno nie ma głupich pytań...

Jak nie wiesz jaka jest idea systemu rozgrywek, to google Ci odpowie... Ideałem by było, żeby ilość punktów odzwierciedlała jak najprecyzyjniej siłę gracza, więc zastanów się nad swoim pytaniem. Ze 'standard' to samo.
 
 
lutalek 
WALI MNIE IMMUNITET

Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 413
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2005-11-24, 10:09   

jopq obawiam się że zasiadłeś do napisania tego posta po jakimś męczącym wykładzie na uczelni :P , w mojej wypowiedzi nie ma 2 pytań otwarcia na które należało odpowiedzieć, było tylko jedno dot. wyboru formy rozgrywek na mistrzostwach, czy będą sie one odbywały wg zasad swap czy standard i mam świadomość że powinny się odbyć wg swap ale naprawde z posta 100per'a to nie wynika więć prosiłem tylko o potwierdzenie mych przypuszczeń, żeby ukrucić ewentualna polemikę na ten temat z forumowymi pokemonami (fakt może forma jednak nie była najtrafniejsza, może lepiej było wysłać pw 100per'owi), a ty tu wyskakujesz z takim tekstem :P
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-11-24, 10:23   

Co do ad 2, to napisalem dokladnie to o co mi chodzilo. W systemie szwajcarskim, spotykaja sie gracze o podobnej liczbie wygranych. Dlatego nalezy w pierwszych rundach uniknac spotykania sie najmocniejszych graczy wlasnie aby wykluczyc wypaczenia tabeli. To rowniez spowoduje ze w pozniejszych rundach grac beda ze soba przyszli finalisci.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group