Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadka
Autor Wiadomość
kolko


Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 4
Wysłany: 2004-05-21, 23:29   Zagadka


biale zaczynaja i wygrywaja
jak?
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-21, 23:41   

hehe... to jest forum o gomoku. Coś Ci się chyba pomyliło. hehe
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-22, 00:10   

kolko, to jest uklad z kosmosu jakis. Rozumiem ze jest tam ukrytych pare mozliwosci, ale jakos nie jestem przekonany do wyimaginowanych ukladow. Daj taki, ktory chociaz teoretycznie jest mozliwy i wsadz go do RenLiba najlepiej.

Czekam na odpowiedz.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-22, 02:13   

Nie wiem Kolko kim jesteś, ale prosimy o więcej!! Na tym polegają takie zagadki, że są wyimaginowane :) Jak coś nie poknociłem, to wiem, gdzie jest win. swoją odpowiedź daję na priv Kolko, aby innym nie psuć zabawy ;) skontaktuj się z Utratosem, bo na stronie Federacji przydadzą się takie zagadki.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-05-22, 09:05   

Świetna zagadka. Jak się takie rzeczy wymyśla?

WIĘCEJ!!!!

Kolko, więcej!!!
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-22, 12:47   

Hej! Kolko jezeli to ty to fajnie ze wrociles:) Zagatki tego typu beda potrzebne do przyznawanie stopni w systemie kyu dan. poczatkowe rangi bedzie mozna zdobyc rozwiazujac takie zagatki zadania. po wypracowaniu systemu danowego mialem zamiar zrobic kilkanscie takich zagadak o roznym stopniu trudnosci. Jezeli masz ochote to mozeszz mi pomoc:)

UTRATOS!
 
 
kolko


Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 4
Wysłany: 2004-05-22, 13:32   

Ece napisał/a:
Czekam na odpowiedz.

Nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Jesli cie takie zadania nie interesuja nie rozwiazuj. Dla mnie jest to ciekawsze niz gra w ktorej kilkanascie poczatkowych ruchow sie gra z pamieci a po kilku nastepnych jest koniec.
Dla osob ktore lubia rozwiazywac takie zadania polecam Renju VCF Problems Solver i Renju VCT Problems Solver.
Jest tam np VCF w ok 70 ruchach, ktore sie konczy zmuszeniem czarnych do foulu w ostatnim wolnym miejscu na planszy.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-22, 13:56   

Widze ze chyba moja wersja o ulady realne nie przeszla :P

Moja zagadke dam jak bedzie strona - w Renlibie zrobilem na podstawie rozegranej partii z _nc_

A chodzilo mi o jakies uzasadnienie moze, czy napisanie ze taka zagadke zrobiles jako ciekawostke, lub skads wziales. A nie chodzi o to, ze nie chce, bo sam jak zobaczylem to sie troche zastanawialem jak to rozwiazac i wydaje mi sie ze mi sie udalo.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-22, 15:19   

Czy ktoś prawidłowo rozwiązał? Bo ja chyba zrobiłem błąd... Niech ktoś wrzuci gdzieś, gdzie można stawiać kulki!!
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-22, 19:39   

Ruch i15 to jeden z kluczowych ruchow w tym ukladzie. Przy odpowiedzi k13 sprawa jest prosta, przy h16 roboty jest troche wiecej. Drugi wazny ruch, to o10. Tak to sobie na gobanie rozpracowalem i tak to widze. O tyle trudne, ze przy blokowaniu i15 ruchem h16 robi sie wiecej mozliwosci.

Jesli ktos tylko patrzac potrafi to rozpracowac, to jestem pod wrazeniem, bo ja na gobanie sprawdzalem rozne warianty gry, a jest ich sporo.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-22, 21:38   

  A mi się wydawało że ważny jest ruch na g12 ale to pewnie dlatego że ja nie gram w gomoku : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-05-23, 12:34   

jakby ktos kcial rozwiazac cos podobnego, ale w pente to nizej jest ciekawy link:)

http://spjustice.tripod.com/ninthlife.html

ogolnie rzecz biorac to takie zagadki to dla mnie pelna abstrakcja, nie umiem prawie zadnych robic:)
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-23, 14:02   

Ece napisał/a:

Jesli ktos tylko patrzac potrafi to rozpracowac, to jestem pod wrazeniem, bo ja na gobanie sprawdzalem rozne warianty gry, a jest ich sporo.


Oj są tacy, choć tu układ jest mocno rozrzucony. Nie mam gdzie tego rozegrać... Wiem już, że wysłałem błędne rozwiązania, aczkolwiek pomyliłem jeden ruch czarnych przy przepisywaniu... Zamiast E16 powinno być D18, co Ty na to Kolko?

Dlatego nie mamy 1 dana :) ) A ponadto to nie jest vcf....

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-23, 14:26   

Białe nie mają wina na 100%. Tak mi się wydaje.
Nie moge znaleść rozwiązania. Jak ktoś je zna prosze niech napisze mi na PW.
Sam mam pewniem pomysł ale jedna czarna kropka blokuje.

P.S. Wyśmiałem to w pierwszej wypowiedzi, ale tylko dlatego, że to nie wygląda nawet jak gomoku:))
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-23, 14:38   

Biale wygrywaja - rozwiazanie mam, bo nawet wczoraj z Minutem na ten tamat gadalismy. nie pamietalem dokladnie to wzialem gobana i ruch po ruchu szlismy do zwyciestwa.

Dla mnie pierwszy ruch to i15, a potem kwestia czy obrona bedzie na h16, czy k13, ale wygrana bialych jest.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group