Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Świata Gomoku i Renju 2013
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4929
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-09-19, 01:37   Mistrzostwa Świata Gomoku i Renju 2013

Z końcem listopada bieżącego roku upływa termin zgłaszania kandydatur do organizacji Mistrzostw Świata w Gomoku i Renju w 2013 roku. W związku z mniej lub bardziej formalnymi zapytaniami ze strony uczestników ostatnich MŚ w Szwecji odnośnie możliwości zorganizowania tego turnieju przez Polskę, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente rozpoczął działania mające na celu zbadanie sytuacji i przekazanie RIF oficjalnego stanowiska w wymaganym terminie.

W trakcie ostatniego posiedzenia Zarządu, które odbyło się w miniony weekend, uznaliśmy zgodnie, iż tak poważna decyzja powinna zostać podjęta podczas Walnego Zgromadzenia Członków PSGRiP, które odbędzie się 11.11. lub (co bardziej prawdopodobne) 12.11.2011 r. w Warszawie, wraz z Mistrzostwami Polski w Gomoku.

Zakładamy, że podczas Walnego Zgromadzenia podsumujemy sytuację i będziemy finalizować dyskusję w przedmiotowym temacie, natomiast już teraz niezbędne jest rozpoczęcie zbierania informacji, aby we właściwym czasie nie zabrakło danych do podjęcia odpowiedniej decyzji, popartej konkretnymi i rzeczowymi argumentami.

Udanie przeprowadzona tego typu impreza stanowiłaby z pewnością znaczący kamień milowy w historii PSGRiP, mogąc się jednocześnie przyczynić do wzrostu popularności gomoku i renju w naszym kraju, ale także w całej Europie Środkowo-Wschodniej (w tym m.in. w Czechach i na Węgrzech). Jest to również spora szansa na wzmocnienie pozycji Polski w strukturach RIF, ale i jednocześnie duże zagrożenie, gdybyśmy zawiedli.

Mając na uwadze powyższe chciałbym otworzyć dyskusję dotyczącą potencjalnej organizacji przez Polskę Mistrzostw Świata 2013. Liczymy nie tylko na Wasze komentarze odnośnie sensowności całego przedsięwzięcia, ale przede wszystkim na wstępne deklaracje pomocy w przygotowaniu i przeprowadzeniu Mistrzostw - siłami samego Zarządu PSGRiP nie podołamy na pewno organizacji tego typu turnieju.

Zależy nam na wszelkich pomysłach, które mogą być przydatne, w tym np. propozycjach miejsc turniejowych (miasta i konkretne miejsca do rozgrywania zawodów). Prosimy tylko o konkretne wypowiedzi, bez zaśmiecania tematu.

Czy uważacie, że MŚ w Polsce to dobry pomysł? Czy według Was jest realne ich przeprowadzenie w naszym kraju? Czy wybralibyście się na MŚ w Polsce? Czy bylibyście skłonni do wsparcia MŚ od strony organizacyjnej (np. sędziowanie, przepisywanie gier do RenLiba, itp.)? Czy znacie ośrodki/miejsca, w których byłoby można zorganizować Mistrzostwa? Czy dysponujecie kontaktami mogącymi zaowocować pozyskaniem sponsora dla tego typu imprezy? A może sami moglibyście wesprzeć ją od strony finansowej? :) Czy jesteście w stanie pomóc w promocji turnieju (np. dojście do mediów)?

Liczymy na odpowiedź na pytania zbliżone do powyższych. Trzeba przy tym pamiętać, iż na Mistrzostwa może przyjechać nawet do 100 osób, a cała impreza trwa zwykle niemal dwa tygodnie, zatem w przypadku udziału (niezależnie czy jako gracz, czy jako organizator) w zasadzie na około 12 dni trzeba "przeprowadzić się" do miejsca rozgrywania turnieju :)

Prosimy o bardzo poważne potraktowanie sprawy. Każda opinia będzie rozpatrzona i wzięta pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, a bez odpowiedniej ilości deklaracji wsparcia na pewno nie podejmiemy się zgłoszenia do roli organizatora Mistrzostw. W bardzo dużej mierze od Waszej aktywności zależeć będzie ostateczna decyzja PSGRiP! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 482
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-09-19, 02:07   

W 2012 roku ma być koniec Świata, więc nie wiem czy ma sens się za to brać już teraz... ale tak poważniej... sądzę, że ma to prawo bytu i jest to całkiem dobry pomysł. Może więcej osób z Polski by się zainteresowało gomoku. Mogę pomóc od strony finansowej, tzn pozyskać sponsorów. Sprawa jest bardzo prosta. Sponsor daje kasę i oczekuje w zamian postawienia banera w miejscu gdzie rozgrywane będą Mistrzostwa. Dają zazwyczaj też różne gadżety typu smyczy, notesów, długopisów i ulotek. Tym można się zająć mając już konkretne ustalenia miejsca rozgrywek. Z mediami też sprawa prosta, mam dojścia do kilku gazet na śląsku, Podpytam czy ktoś mógłby popchać sprawę dalej. Zapytam znajomego z telewizji czy On tez byłby w stanie coś zrobić, chociaż to może być trudne. Można już zacząć promować się na Fb i zapraszać ludzi. Zastanowię się jeszcze nad miejscem, w tej chwili nic mi nie przychodzi do głowy prócz tego, że miejsce powinno być spokojne, sprzyjać skupieniu i dobrej imprezie. Czyli najlepiej jakieś odludzie :D No nic... trzeba brać się do roboty i namawiać ludzi do współpracy.
_________________
...
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4929
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-09-19, 02:13   

sexomierz napisał/a:
miejsce powinno być spokojne, sprzyjać skupieniu i dobrej imprezie. Czyli najlepiej jakieś odludzie :D

Z jednej strony na pewno tak, ale z drugiej powinniśmy zapewnić jak najdogodniejszy dojazd (idealnie, gdyby w danym mieście albo w niedalekiej odległości było lotnisko). Dostępność jakichkolwiek dodatkowych atrakcji (np. basen) również byłaby mile widziana.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4024
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-09-19, 10:46   

Sugerując się miejscami wybranymi przez poprzednich organizatorów indywidualnych czy drużynowych mistrzostw częściej rolę gospodarza otrzymują wielkie miasta -
1989/2001. Kioto +- 1,5 mln mieszkańców, 1991. Moskwa +- 11,5 mln, 1995./2000./2005./2006. Tallinn +- 410 tys., 1996./1997. Sant Petersburg +- 4,6 mln, 1998. Erywań +- 1,1 mln, 1999./2012. Pekin +- 19,6 mln, 2004./2007. Tiumeń +- 610 tys., 2008. Helsinki +- 590 tys., 2010. Tokio +- 13,1 mln,
choć zdarzają się i mniejsze ( Szwecja ) jak i czeskie Pardubice -
1993. Arjeplog +- 2 tys., 2002./2003. Vadstena +- 5,6 tys., 2009. Pardubice +- 90 tys., 2011. Huskvarna +- 21,5 tys.

W Pardubicach chyba nie ma lotniska, w Huskvarnie na pewno nie ma :wink:

angst napisał/a:
Czy bylibyście skłonni do wsparcia MŚ od strony organizacyjnej (np. sędziowanie, przepisywanie gier do RenLiba, itp.)?


Kilku sędziów ( ktoś poza Skuridinem ?) "dostarcza" RIF ? Tak poza tym, trzeba wziąć pod uwagę, że pogodzenie czynnego uczestnictwa z sędziowaniem/przepisywaniem gier raczej będzie niewykonalne.

Byłoby masę rzeczy do zrobienia. Załatwienie obiektu, noclegów, promocja samego turnieju, kwestia odbioru graczy itd.

Wie ktoś jaki koszt zorganizowania mistrzostw ponieśli Czesi bądź Szwedzi?
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-19, 19:48   

. . .Porty lotnicze w Polsce (ruch międzynarodowy):
Bydgoszcz
Gdańsk
Heringsdorf-Świnoujście
Kraków
Katowice
Łódź
Poznań
Rzeszów
Szczecin
Warszawa Okęcie
Warszawa-Modlin (planowane otwarcie w 2012)
Wrocław
. . .Mniejsze porty są mało atrakcyjne, a o większych chyba każdy doskonale wiedział. Myślę, że ze względu na dobre połączenia kolejowe (a są jeszcze autobusowe) lotnisko nie jest bardzo ważne.

. . .Myślę, że największym problemem przy organizacji jest miejsce. Dojazd można zorganizować jeśli miejsce będzie tego warte, a czy dobra lokalizacja nadrobi nieciekawe miejsce? Gdy słuchałem opinii Polaków na temat turniejów w Estonii i Szwecji wrażenie robiły miejsca (zadbane, czyste) i dostęp do atrakcji (dobrze wyposażona hala do gier?). Z drugiej strony w Pardubicach nie było z tym specjalnie dobrze i najtańsze noclegi (w akademiku) nie powalały (choć nie mam zarzutów), a mimo tego turniej był zdecydowany. Może więc wcale nam tak wiele nie potrzeba do zorganizowania turnieju? Mając w pamięci MMP martwiłbym się o miejsce (wtedy mi się podobało ale z perspektywy czasu...).
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 482
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-09-20, 15:35   

Szkoda, bo w Kielcach jest super oferta, ale nie mam w pobliżu lotniska.
_________________
...
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-22, 15:40   

No juz nie robmy dramatu - z Kielc do Balic jest jakies 110km, do Pyrzowic 160km a na Okecie 175km. Nie sa to jakies odleglosci nie do pokonania :)
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-22, 16:07   

prawda, a poza tym nie ma przecież gwarancji, że wszyscy będą lecieć na to samo, część (japonia np?) pewnie do wawy, ale takim szwedom może się przecież trafić jakiś tani lot np do krk.
 
 
 
arczi 

Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 151
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-09-22, 18:30   

zbliżają się mistrzostwa świata w scrabble, które odbędą się.. w Polsce, w Warszawie, w hotelu Hilton.

http://www.kobieta24.pl/a...y_w_Polsce.html

w całą akcję zaangażowana jest firma Mattel oraz agencja pijarowa Twenty Four Seven. Może by warto skontaktować się z polską federacją scrabble i raz, dowiedzieć się jak to wygląda od strony organizacyjnej, po sponsoring aż po ewentualne nawiązanie współpracy?
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-23, 22:24   Arturo...

...amoroso, to akurat Agencja PR, z którą współpracuję od czasu do czasu, więc się czegoś dowiem...

Podpierając pierwszy post Angsta, mamy w sumie niewiele czasu na podjęcie decyzji. Chyba najważniejszym byłoby "zaludnienie Komitetu Organizacyjnego" co najmniej jeszcze dodatkowymi 8-10 osobami oprócz Zarządu PSGRiP, który działałby z założenia. Dotacja 15tys jest teoretycznie możliwa, moja pomoc logistyczna także, więc jest od czego zacząć. Tak naprawdę to wyzwanie któremu możemy sprostać, /podobnym było założenie PSGRiP w Łodzi/, ale nie we trzech, czterech nie damy rady. Grupa chyba 8 organizatorów by wystarczyła, plus wolontariat PSGRiP już do pomocy przy realizacji... widzieć to widzę, pomyślcie, w końcu to nie trzeba by było działać non-stop.... a czasu byłoby dużo, z punktu widzenia odległości terminu.

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4929
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-09-25, 23:57   

To właśnie ludzie będą tutaj najważniejsi, dlatego liczymy nadal na deklaracje pomocy - bez nich nie ma sensu angażować się w tak poważne wydarzenie.

Jeżeli zaś chodzi o lokalizację, to na pewno super miejsce zrównoważy ewentualne problemy z dojazdem. Natomiast to RIF podejmuje decyzję, komu przyznać organizację MŚ. Dobrze by było mieć jakikolwiek wybór w kwestii miejsca turnieju.

Co takiego ciekawego jest w tych Kielcach?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4024
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-12-06, 19:25   

angst napisał/a:
Z końcem listopada bieżącego roku upływa termin zgłaszania kandydatur do organizacji Mistrzostw Świata w Gomoku i Renju w 2013 roku


Wiadomo, kto się zgłosił?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4929
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-09-18, 01:05   

Wygląda na to, że MŚ odbędą się ostatecznie w Tallinie :)

Poniżej wstępny harmonogram:

Aug. 2. - Arrival of QT players
Aug. 3. - Aug. 5. - QT
Aug. 6. - Blitz (mixed blitz - in each round 1 game is gomoku and 1 renju with same opponent) and Opening Ceremony
Aug. 7.-14. - AT
Aug. 7.-9. Renju BT
Aug. 11.-13. Gomoku BT
Aug. 14. Closing Ceremony
Aug. 15 Departure of players

Szczegóły zapewne będą pojawiać się sukcesywnie.

Jedziemy? ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4024
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-18, 13:02   

Pytanie raczej retoryczne :P

Przypomnę tylko, że mamy trzy miejsca w turnieju A gomoku.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-18, 17:38   

. . .Ja mógłbym w tym terminie chyba tylko na BT. Czy do tych turniejów trzeba się zakwalifikować czy bezpośrednio z zapisów? Nie pamiętam jak to jest.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group