Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gazeta federacji!
Autor Wiadomość
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-27, 18:42   Gazeta federacji!

Uwaga!

Wiekszosc z was widziala magazyn "The renju world". wydawany jest ilka raz do roku znajduja sie w nim wywiady analizy gier artykly itd. W kilka osob uznalismy ze nie mozemy byc gorsi i ze jestesmy wstanie wspolnymi silami stworzyc podobna gazetke. warunkime powodzenia calej inicjatywy jest praca zbiorowa!!!! Jezeli wszyscy napiszemy po 2 strony to starczy to spokojnie na jedno czy dwa wydania. Gazetka ukazywala by sie mniej wiecej co 2 -3 miesiace. Kazdy niezalenie od poziomu umiejetnosci gracza gomoku czy pisarskich jest w stanie cos zrobic!!!! W gazetce znajda miejsce:
-wywiady
- analizy gier
-artykuly o historii renju gomo czy pente
- artykuly o proponowanych zmianach w r g i p
- decyzje federacji
- zdjecia
- strona dla sponsora na reklame
- wiadomosci o przyszlych turniejach
- sprawodzdania z odbytych
- rozne artykuly o federacji czy grach
- publikacja rankingow itd itp
- tlumaczone teksty z innych jezykow
- sprawy dotyczace gracze a zwiazane z serwerami( np kurnikiem:)
- kluby gomoku w realu
- euroliga , ilp , irp
- etyka gry:)
- filozofia wschodu appropo gry( w malych dawnkach:)
Widzicie wiec ze kazdy moze cos zrobic!!!! licze na zgloszenia!! Wstepnie caly zarzad sie zglosil. Kazdy moze wybrac sobie jakis ze wspomnianych tematow i dac znak do redakcji (na PW do mnie najlepiej). Poszukujemy : skladu redakcji, korektorow, dziennikarzy:),tlumaczy itd:)Odbior!:)

UTRATOS
Ostatnio zmieniony przez utratos 2004-12-28, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-12-27, 20:09   

Potwierdzam oczywiscie chec pomocy :) Nie dzialalem co prawda nigdy w zadnej gazetce, ale czasem czytam prase ;) Zachecam innych do uczestnictwa w tym zacnym przedsiewzieciu !!!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
dein 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 123
Wysłany: 2004-12-27, 20:54   

Rowniez chetnie pomoge w miare mozliwosci
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-12-27, 21:03   

Ja mogę zrobić wywiad z deinem, soulem, s3v3nem, bluksem i kakarolem, a ktoś z nich może zrobić wywiad ze mną. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez lonewolf 2004-12-27, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-12-27, 21:04   

Jesli o mnie chodzi to raczej nie znajde czasu aby sam cos splodzic, ale jesli chodzi o jakies tlumaczenia z angielskiego co jakis czas to mozna na mnie liczyc.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-27, 21:04   

Dzieki za odpowiedz:))) chetni nie wybiora sobie jakis temat. lista tematow jest podana w poprzednim poscie( np. wywiad z kims tam , analiza swojej partii turniejowej , opis turnieju w kraku itp:) Wybrany temat niech mi wysla na pw na przyklad. Jesli bedzie sensowny to czekam tylko na jego calosc:)))

UTRATOS
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-12-27, 21:08   

Na stronie bartowa są ciekawe wywiady. Proponuję na pierwszą stronę pierwszego numeru wywiad z kewesem, próbka tutaj. :wink: :P
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-27, 21:13   

wywiady te sa zbyt ambitne:)
soul wystarczy ze przeanalizujesz jakas partie wiec duzo czasu to ci nie zajmie!!
po nowym roku bedzie juz wiadomo kto co robi mniej wiecej i zostanie umieszczona liste artykulow oraz sklad gazety:)
 
 
pawelcio 
Zagłębie Sosnowiec


Dołączył: 17 Lis 2004
Posty: 103
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2004-12-27, 21:25   

Ja mogę pisać felietony na różne tematy :lol:
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2004-12-27, 21:32   

no ja jestem chetny rowniez, napisalem Ci na priv. jak juz mi cos przydzielisz to sie wezme do roboty :)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2004-12-27, 21:35   

Ja mogę robić wszystko, 2 strony zawsze się napisze, a przy analizowaniu jakiejś gry pewnie i więcej. Mogę również w miarę możliwości ewentualnie tłumaczyć z angielskiego. Nie wiem jak będę stał w najbliższym czasie z czasem (sesja :/), ale postaram się coś tam wykombinować. Bardzo dobry pomysł ogólnie.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2004-12-27, 22:12   

Pomysl dobry. Jesli bede dysponowal czasem to oczywiscie pomoge, ale moim zdaniem tzreba przemysle kilka spraw.
Biorac sie za takie przedsiewziecie nalezy dokladnie okreslic grupe docelowa, czyli mowiac prosciej do kogo skierowana mialaby byc ta gazetka. Jesli do ludzi grajacych obecnie w gomoku w Polsce, to darujmy sobie, przeciez gramy glownie w necie, wiec mamy dostep rowniez do www.gomoku.pl, a tam wszystko ( z wyjatkiem reklamy sponsora) jest. Jednak jesli grupa docelowa maja byc przyszli potencjalni gracze, to nalezy przeanalizowac, w jaki sposob mieliby ta gazetke otrzymac. (moze od razu powiem, ze odpowiedz mailem jest glupia, bo wystarczy wyslac link do gomoku.pl).
Jedynym nasuwajacym mi sie sposobem dystrubucji jest rozniesienie jej po prostu po domach. Mysle, ze tak znienawidzone przez wszystkich ulotki reklamowe w skrzynkach na listy, moga okazac sie dla nas jedyna i byc moze skuteczna metoda.

Moim zdaniem robienie gazety, bo ktos, gdzies robi renju world i nie mozemy byc gorsi jest troszke malo przekonujacym argumentem ( jak dla mnie), ale robienie ulotki ( w przyszlosci moze gazetki ) bo dzieki temu mozemy zachecic nowych ludzi do gry, lub moze nawet do wstapienia do federcji jest szczytna idea, warta pzynajmniej rozpatzrenia.

Powiem moze od razu, ze jesli jakakolwiek gazetka pojawi sie, to pozwole sobie nieco ja przeredagowac ( chyba, ze zarzad sie sprzeciwi), tak aby zmiesila sie na kartce formatu A5 i wcisne w skrzynki pocztowe kilku poznanskich osiedli.

Prosze nie bluzgac na mnie ( bo ostatnio jak ktos wypowie swoje zdanie, to tak jest), tylko wypowiedzic sie w mniej lub bardziej sensowny sposob.
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-12-28, 09:09   

Pomysł termina rewelacyjny.
Myślę, że gazetka powinna być zredagowana do formatu A5 lub A4 (przynajmniej jako druga opcja; ewentualnie forma skrócona wersji podstawowej).
Większość miała by możliwość wydrukowania sobie tej gazetki ze strony www.gomoku.pl i poroznosiła by ją po osiedlach.

Warto, takie moje zdanie.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
raigeken 
Dziendobry :P


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 251
Skąd: Tychy
Wysłany: 2004-12-28, 09:17   

Również się zgłaszam, chętnie pomogę :wink:

Wysłałem wiadomość na PW
_________________
Gomoku&Renju
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-28, 11:22   

po pierwsze na www.gomoku.pl narazie nie ma zadnych artykolow.
po 2 nie wiadomo czy beda dostepne ta droga.( skad takie zalozenie termina to nie wiem:)
po 3 beda artykuly dla poczatkujacych sredniozaawansowanych i tych najbardziej uzaleznionych
po 4 pomysl termina jest spoko jednakze ma 2 ogromne wady. 1 skad wziasc kase na odbitki?:)))) 2 wrzucanie do skrzynek to strata czasu. lepiej przejsc sie do szkol pods , gimn ,liceow przedszkoli poczekalni roznych , uczelni wyzszych i tam porozdawac tzn zostawic w miejscu ogolnodostepnym zeby kazdy mogl przeczytac zw czasie wolnym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group