Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa opcja w gomoku
Autor Wiadomość
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2005-06-06, 20:25   

ermijo napisał/a:
Barfko, prosze o udostępnienie tej biblioteki
P.S. Jak udało Ci sie zgromadzić taką bibliotekę (parę tysięcy gier) ?


Na samym poczatku napisalem robota sciagajacego gry ze statystyk, ale sie cos popsulo i porzucilem. Potem Potem sciagnalem gry z online renju class - tam liczby ida w miliony chyba (przynajmniej jesli chodzi o renju). Gdy na kurniku powstala opcja sciagania WSZYSTKICH gier danego gracza z szesciu ostatnich miesiecy jego gry, wzialem RenLiba i sprawdzilem, czy to lyka. Ale nie lykal, bo nie rozumial poczatkowej czesci zapisu. To se napisalem funkcyjke w C, ktora te zapisy zamieniala na takie, jakie RenLib lubil Po kilku dniach dostalem maila od Gawo (tworcy RenLiba), ze nowa wersja juz czyta te zapisy bez problemu. Sprawdzilem, czyta.

Nie rozumiem zatem w czym klopot. Sciagasz sobie RenLiba nowego, z kurnika sciagasz WSZYSTKIE partie twoich ulubionych graczy i ladujesz je polecenmiem "Read" do RenLiba. Zapisujesz to na dysku i masz.

Ot cala historia nieciekawa...

P.S. Bibliotek mam wiele. Moge to przeslac na mail, jak skrzynka wyrobi. Aktualnie nie mam tego szajsu pod reka, zostawiam takie bzdety na dysku domowym, komputer wylaczony, a ja daleko...
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-06-06, 21:15   

Ja swojego czasu zrobiłem bazę wszystkich czerwonych kont. Teraz już spora część gier z nich znikła, a na niektórych zostały same rankingi :) Wcale to nie jest trudne, a redów było ok 100, chociaż słabo pamiętam tę liczbę - niektóre pomijałem m.in. konta blokersów, bo te gry nic nie są warte. Z renjuclass też zgrałem sobie do jednej wielkiej bazy danych...

Kilka razy nawet z tych wszystkich gier pokasowałem zbędne ruchy i zostawało mi np.: 5000 ruchów z interesującego mnie debiutu. Fajna sprawa, czasami wolno działa, ale jak ma się dużo ramu to idzie całkiem ładnie.

Pozdrawiam
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2005-06-06, 21:31   

troche materialow jest dostepnych do renju - jezeli kogos to interesuje. Jak sie zbierze wiekszosc ogolnodostepnych baz, to biblioteka renliba liczy ponad 30 mega i zawiera okolo 4,2 miliona ruchow...

kashon
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-09-30, 14:23   

Co myślicie o opcji, która by numerowała ruchy na kamieniach w gomoku?

Domyślnie było by normalnie bez numeracji, ale można by było taką opcję wprowadzić :)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-09-30, 17:06   

A po co?
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2005-09-30, 19:12   

Ja jednak najpierw najchętniej zobaczyłbym pod dobrocinem zamiast pustych pokoi oddzielne pokoje do Renju i Pente. To by na pewno chociaż troche spopularyzowało te gry.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-09-30, 19:12   

. . .Cóż, może w renju gdzie nie raz się mówi "po x ruchu" ale w gomoku to też nie wiem po co...
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-10-13, 21:45   

Ehh te ucieczki.... przydało by sie coś z tym zrobić.
Wiele graczy ucieka ze stołu i wchodzi na innego nicka. A moze by tak wprowadzić blokadę logowania sie na inny nick, dopóki nie skończy sie czas przeznaczony na powrót gracza.
Mam na myśli sytuacje, kiedy ktoś zakłada nowy nick(szary) i ma dobre staty, nagle widzi przegraną i ucieka. Planuje wrócić za te 6 minut, a tym czasem zacznie robić następnego nicka, no i sytuacja może sie powtarzać.
Albo zakaz logowania sie za pomocą wielu przeglądarek. Wyświeltałby sie komunikat - "jesteś juz zalogowany"
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-10-13, 22:29   

Pomysł może i dobry, ale wątpię, żeby Maf go wykonał. Taka blokada to nic innego jak blokada na IP chyba, a blokada na IP jest całkiem bez sensu. Tak samo można chyba zrobić ograniczenie co do ilości nicków na jednym IP, a czegoś takiego nie ma.
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-13, 22:30   

ermijo napisał/a:
Mam na myśli sytuacje, kiedy ktoś zakłada nowy nick(szary) i ma dobre staty, nagle widzi przegraną i ucieka. Planuje wrócić za te 6 minut, a tym czasem zacznie robić następnego nicka, no i sytuacja może sie powtarzać.

To mnie rozśmieszyło. Wyobraziłem sobie osobę, która cały dzień zakłada nicki i gra do pierwszej przegranej. Nie wiem jak wydaje się innym, ale tego nawet nie można zakwalifikować do wybryku, a tym bardziej kurnikowego poblemu.


ermijo napisał/a:
Albo zakaz logowania sie za pomocą wielu przeglądarek. Wyświeltałby sie komunikat - "jesteś juz zalogowany"

Jak chcesz to zrobić? Może pobierać nazwę użytkownika (co jeśli 1000 osób na nazwę "home"?)? Sprawdzać IP(Jedna osoba na blok ma mieć monopol? :) )? A może zainstalować na dysku specjalny program z unikalnym kluczem dla każdego użytkownika? Przecież tego się nie da, a właściwie nie ma sensu, dla zwykłej gierki on-line.

Ja mam inny pomysł :) Może opcja ustawiania minimalnej ilości partii przeciwnika? Też bezcelowe, ale przynajmniej realne.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-10-15, 14:46   

Mam juz dość wyskakujących okienek prive podczas gry albo paneli ze stołami na których sie nie gra. To chyba nie byłoby trudne dla MAF`a ażeby rozpoczęcie rozmowy albo komunikat " Wygrały białe/czarne" pojawiał się na pasku pulpitu, najlepiej miganiem na jakiś kolor. tak jak to jest zrobione w Gadu Gadu. Jeśli kogoś będzie interesowało, poczeka, skończy grę i kliknie na pasek zadań - proste.
A najbardziej mnie wkurza, że jak pisze do kogoś, nagle wyskakuje mi okienko ipół zdania napisałem tam gdzie nie trzeba :/
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2005-10-15, 15:15   

fajnie by bylo, jakby byla opcja grac 2 vs. 2
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2005-10-15, 16:13   

towarzysko można sobie zagrać nawet 10 vs 10 :) A RANKINGOWO to chyba bez sensu :/
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2005-10-15, 19:08   

Towarzysko - jak na ORC. Bardzo fajnie zreszta sie gra, jak na przyklad Ando sie wkurza, ze osoba grajaca z nim w parze psuje mu jego misternie ulozony na 80 ruchow do przodu plan :]
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2005-10-17, 10:08   

Ece napisał/a:
Towarzysko - jak na ORC. Bardzo fajnie zreszta sie gra, jak na przyklad Ando sie wkurza, ze osoba grajaca z nim w parze psuje mu jego misternie ulozony na 80 ruchow do przodu plan :]


To chyba niemozliwe :)

Pozdrawiam
Zbyszek
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group